Wpis z mikrobloga

199 + 1 = 200

Tytuł: Broniewski. Miłość, wódka, polityka
Autor: Mariusz Urbanek
Gatunek: biografia, autobiografia, pamiętnik
ISBN: 9788324401840
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
Liczba stron: 404
Ocena: ★★★★★★★

Zacznę od tego, że na książkę trafiłem przypadkowo i może trochę wstyd ale kompletnie nie wiedziałem kim był Broniewski. Nazwisko było znajome bo ulica przy której mieszkam krzyżuje się właśnie z Broniewskiego.
Książkę dobrze się czyta. Autor zdecydowanie większy nacisk kładzie na zdarzenia w życiu bohatera niż poświęca czas na opisy Broniewskiego jako człowieka. Naprawdę nie wypada to źle ale jednak chciałbym więcej przemyśleń czy opisów z tej ludzkiej strony. Polecam przede wszystkim ze względu na wielka historie w która Broniewski chcąc, nie chcąc miał odegrać różne role.
Moje odczucia po przeczytaniu książki są smutne. Wg mnie Broniewskiego w brzydki sposób wepchnięto w ten 8my krąg. Był niewygodny i nie miał jednoznacznego życiorysu ale czy zasłużył sobie na zapomnienie? Ja z pewnością będę już mniej pochopny w ocenianiu ludzi z tego okresu. Przykra mamy historie i poplątaną- nic nie jest czarno białe.

#bookmeter #biografiabookmeter #autobiografiabookmeter #pamietnikbookmeter
kanciak12 - 199 + 1 = 200

Tytuł: Broniewski. Miłość, wódka, polityka
Autor: Mariusz ...

źródło: comment_16419354994mXu2Gy1CdlF4qUsNQe9Ym.jpg

Pobierz
  • 1
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (1 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: literatura, poeci, gatunki
Liczba stron książki: 404

Jesteś pierwszym recenzentem tej książki tutaj :)

Podobne książki:
1\. Gomułka Dyktatura ciemniaków (Piotr Gajdziński) - najnowsza recenzja usera satba ★★★★ (7.0 / 10) - Wpis »
2\. Cash.