Wpis z mikrobloga

#gaz #pgn #budujzwykopem
Czy ktoś orientuje się co jest powodem zakończenia podpisywania umów na nowe przyłącza gazowe przez PGN? Ja mam termin realizacji przyłącza na lipiec 2022r więc teoretycznie powinno się wszystko udać. Czytałem, że PGN ma kłopoty finansowe i nie mają środków na realizacje przyłączy. W internecie ani wzmianki o obecnej sytuacji
  • 6
@rurek49: Mogą mieć mniej kasy skoro podwyżka dla klientów indywidualnych zatwierdzona przez URE pokrywa tylko część kosztów zakupu gazu. Niby mają obiecane że jak gaz stanieje to dostaną lepszą taryfę ale to dopiero kiedyś a płacić za gaz trzeba na bieżąco
@Mortstww: ja akurat mam termin wykonania do lipca br. Już z firmą wykonawczą wszystko uzgadniałem i mają zgody sąsiadów. Do mojego domu mają do ułożenia jakieś 70-80 metrów rury na rolnej działce, więc prosty temat
@panjatoja wszystkie nowe umowy. Nie jestem pewien jak to wygląda przy odbiorcach firmowych, którzy mają inne stawki za przyłączenie, ale nowe umowy dla klientów indywidualnych są zawieszone. Niezależnie od tego czy jest rozbudowa sieci czy krótkie przyłącze. Możesz złożyć wniosek, dostać decyzję ale na ten moment umowy nie podpiszesz. A jeśli umowe podpisałeś w zeszłym roku, przed tą całą sytuacją, wtedy leci wszystko normalnym torem, nic się nie zmieniło.