Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem. Kilka miesięcy temu miałem remont mieszkania(fachowiec). Ściana była wyrównana gładzią i pomalowana na biało. Dzisiaj chciałem przemalować na inny kolor i w połowie roboty odeszla stara, biała farba. Zdrapałem szpachelką okolice ( tak naprawdę jakbym zaczął drapać to wszystko by zeszło że ściany...ale ograniczyłem się do fragmentu na zdjęciu). Zagruntowalem ubytek oraz pozostałą niepomalowaną cześć ściany. Jutro chce knaufem finish wyrównać i pomalować to co niepomalowaną. Teraz pytanie : czy powinienem gruntować cześć która już pomalowałem ? Będę musiał pomalować jeszcze raz i teraz się boje ze mi będzie schodzić stara farba+ nowa. Ktoś coś podpowie ? #remontujzwykopem
Pobierz nieaktywny_88 - Mirki mam problem. Kilka miesięcy temu miałem remont mieszkania(facho...
źródło: comment_1641928947kVzXTMDC8fRBvJcbBg6i3U.jpg
  • 25
@nieaktywny_88: no i było jak trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja bym tych ścian nie ruszał bo może odchodzić z wałkiem... weź kogos niech Ci to agregatem psiknie :) 50/50 że nie zleci od ciężaru mokrej farby :)
@Nethiu: ale jestem kilka miesięcy po remoncie i się nie spodziewałem takiej sytuacji. Ściana wygląda solidnie...no ale jednak coś jest nie tak. Już zagruntowane, jutro zaszpachluję ubytki, poczekam aż wyschnie i zobaczę co dalej.
@Nethiu: @Quarel: @KollA: dałem 3 warstwę (farba Dulux...) i mam przeswity w kilku miejscach tam gdzie było gruntowane. Ściana trzyma dobrze, ale #!$%@?łem to, że dałem nierozcieńczonym gruntownik i nie chce farba pokryć. Zastanawiam się co teraz ? Mam kupić lepszą farbę bo ten Dulux to do dupy można sobie wsadzić..? Magnat/beckers ? Powoli mam dość, a miało to być przyjemne weekendowe malowanie.
Mam nadzieję że na zdjęciu widać
Pobierz nieaktywny_88 - @Nethiu: @Quarel: @KollA: dałem 3 warstwę (farba Dulux...) i mam prze...
źródło: comment_1642277057Uiz17Qy56NL2LLSnHk0oxl.jpg
@Nethiu: miejsce które szpachlowałem jest ok. Tutaj jest kilka takich pionowych prześwitujących smug, ale zdjęcie tego dobrze nie oddaje.
@Quarel: teraz już wiem.

Mam kupić śnieżkę grunt podkład i raz pomalować ? Tym razem kupię farbę beckersa. Powiedzmy że malowanie ściany to był test.