Wpis z mikrobloga

Mirki mam problem. Kilka miesięcy temu miałem remont mieszkania(fachowiec). Ściana była wyrównana gładzią i pomalowana na biało. Dzisiaj chciałem przemalować na inny kolor i w połowie roboty odeszla stara, biała farba. Zdrapałem szpachelką okolice ( tak naprawdę jakbym zaczął drapać to wszystko by zeszło że ściany...ale ograniczyłem się do fragmentu na zdjęciu). Zagruntowalem ubytek oraz pozostałą niepomalowaną cześć ściany. Jutro chce knaufem finish wyrównać i pomalować to co niepomalowaną. Teraz pytanie : czy powinienem gruntować cześć która już pomalowałem ? Będę musiał pomalować jeszcze raz i teraz się boje ze mi będzie schodzić stara farba+ nowa. Ktoś coś podpowie ? #remontujzwykopem
nieaktywny_88 - Mirki mam problem. Kilka miesięcy temu miałem remont mieszkania(facho...

źródło: comment_1641928947kVzXTMDC8fRBvJcbBg6i3U.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
@nieaktywny_88: Fachowiec pewnie nie użył gruntu wodnego tylko farby podkładowej, albo nie odpylił ściany po szlifowaniu.

Zagruntuj to co odeszło gruntem wodnym potem może być ten knauf super finish, jak wyschnie to przeszlifuj gąbką 180.
Następnie przeleć całą ścianę gruntem wodnym (słabym) np. atlas Gruntownik - rozrób go 1:1 z wodą. Wyschnie to maluj całą ścianę
  • Odpowiedz
@nieaktywny_88: Nie dociskaj walka zbyt mocno, bo wtedy możesz zasysać powierzchnię na dużej ilości farby i odrywać fragmenty.

Opłacało się oszczędzać na skrobaniu i gruncie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@nieaktywny_88: no i było jak trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja bym tych ścian nie ruszał bo może odchodzić z wałkiem... weź kogos niech Ci to agregatem psiknie :) 50/50 że nie zleci od ciężaru mokrej farby :)
  • Odpowiedz
@Nethiu: ale jestem kilka miesięcy po remoncie i się nie spodziewałem takiej sytuacji. Ściana wygląda solidnie...no ale jednak coś jest nie tak. Już zagruntowane, jutro zaszpachluję ubytki, poczekam aż wyschnie i zobaczę co dalej.
  • Odpowiedz
@Nethiu: @Quarel: @KollA: dałem 3 warstwę (farba Dulux...) i mam przeswity w kilku miejscach tam gdzie było gruntowane. Ściana trzyma dobrze, ale #!$%@?łem to, że dałem nierozcieńczonym gruntownik i nie chce farba pokryć. Zastanawiam się co teraz ? Mam kupić lepszą farbę bo ten Dulux to do dupy można sobie wsadzić..? Magnat/beckers ? Powoli mam dość, a miało to być przyjemne weekendowe malowanie.
Mam nadzieję że na zdjęciu widać
nieaktywny_88 - @Nethiu: @Quarel: @KollA: dałem 3 warstwę (farba Dulux...) i mam prze...

źródło: comment_1642277057Uiz17Qy56NL2LLSnHk0oxl.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@nieaktywny_88: wyschło do porządku? ja bym przemalował całość podkładem i dopiero kolor, powinno wyrównać chłonność podłoża i powinno być git :) ta plama to nie jest czasem to miejsce to naprawiałeś?
  • Odpowiedz
@Nethiu: miejsce które szpachlowałem jest ok. Tutaj jest kilka takich pionowych prześwitujących smug, ale zdjęcie tego dobrze nie oddaje.
@Quarel: teraz już wiem.

Mam kupić śnieżkę grunt podkład i raz pomalować ? Tym razem kupię farbę beckersa. Powiedzmy że malowanie ściany to był test.
  • Odpowiedz