Wpis z mikrobloga

Świeże nagranie spacerku w Akihabarze, dzielnicy Tokio kojarzonej głównie z grami i anime, kiedyś z elektroniką. Wszyscy tam noszą maski nawet na zewnątrz, nikt nie robi afer że zamordyzm, ograniczanie wolności i nie ma żadnych wieśniaków kłócących się z policją. Normalny świat, nie dla Polaka to. Za nim u nas zdechnie ta komusza mentalność, że prawo jest po to, by je omijać, to trochę czasu jeszcze minie.
#japonia
tamagotchi - Świeże nagranie spacerku w Akihabarze, dzielnicy Tokio kojarzonej główni...
  • 54
  • Odpowiedz
@void1984: nie polecisz bo są zamknięci, pisałem o tym wyżej ¯\_(ツ)_/¯
Zresztą w Japonii można pić alkohol na ulicy. A u nas PiS wprowadził przepisy zaostrzające swobodę picia pod chmurką ;d Co nie dziwi, biorąc pod uwagę polską "kulturę" picia. Zupełnie dwa inne światy.
  • Odpowiedz
a w Japonii noszą głównie jako ochronę przed zanieczyszczonym powietrzem, smogiem i innym syfem, sam się rok temu przekonałem że to nawet trochę działa, idąc przez osiedle w masce, a potem kilka metrów przed wejściem do klatki zdjąłem i poczułem te piękne zapachy z okolicznych kominów ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@s3mpaaj: XDDDD w Japonii kominy. Niezła bajka. I już wiadomo, że typowy ściemniacz wykopowy. Nigdy w
K.....n - >a w Japonii noszą głównie jako ochronę przed zanieczyszczonym powietrzem, ...

źródło: comment_164196778722RjruHvKQWBUlyI2AoFt9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Katsukyun: czyli TYLKO w krajach w których powietrze jest gorsze niż w polsce i wielu innych krajach Europy można nosić maske? xD przecież podałem linki z których wziąłem te informacje, nie było może konkretnie o Japonii tylko ogolnie o azji
  • Odpowiedz
@Katsukyun: W czasach współczesnych, pomijając kontekst pandemii, można rozróżnić dwie główne przyczyny noszenia maseczek w państwach Azji Wschodniej. - Jedna to ochrona innych w kontekście chorób takich jak przeziębienie i grypa. Druga to ochrona siebie przed zanieczyszczeniem środowiska - tłumaczy dr hab. Marcin Jacoby, prof. Uniwersytetu SWPS, kierownik Zakładu Studiów Azjatyckich.

no mój błąd, chłop się wypowiedział o całej azji wschodniej, a ja błędnie założyłem że w japonii będzie tak
  • Odpowiedz