Wpis z mikrobloga

i co informatyczne Mirki niby tacy cwani w tej Europie, a żaden nawet nie zrobił stronki z reklamami z kalkulatorem przez weekend czy #polskiwal sie opłaca z pit2 czy ulgą klasować czy nie?

i co C+ tego nie ogarnia?

nutka się zawiodła na Was.. a jak pisałem stronkę z wikipedii z własnymi dynamicznymi tabelami to wszyscy się śmieli..

#informatyka #komputery #programowanie #pytanie #technologia #it
  • 7
@nutka-instrumentalnews: #polskiwal ma 700 stron "dokumentacji", zawiera wiele odniesień do różnych wersji, ale nie ma klikalnych linków. Wszelkie how-to, które wyszły (np. te z firm księgowych) - od soboty są nieaktualne.
To wersja alpha, być może ogrom bugów sprawi, że projekt upadnie, albo będzie refactor from scratch. Niektórym najpewniej szkoda czasu m.in. na czytanie dokumentacji pisanej przez ludzi, którzy sami tego nie rozumieją.

Sama dokumentacja też już jest out-of-date, nie ma
@nutka-instrumentalnews: trudno się programuje coś czego samemu się nie rozumie:D jakby #polskiwal nie był pisany na kolanie i 'flow' był jasny, to pewnie miałabyś pierdyliard kalkulatorów, a że jest jak jest jak pisał @codeasap-pl dokumentacja ma 700 stron, wymaga zaciągania aktualizacji z twittera (które w dodatku mają bardzo wątpliwą wiarygodność) , to musiałby się do tego zabrać jakiś programista masochista z hobby 'księgowość' albo doradztwo podatkowe ;p
bo chyba że oczekujesz
@UrimTumim:

W projektach z dziedziny cyfryzacji występuje jakiś porządek rzeczy, a ludzie mają przypisane konkretne role.
Tutaj w wielu rolach występuje m.in. @jciesz. Jest chyba kierownikiem projektu, albo Scrum Masterem.
Niemniej, projekt w fazie analizy nie spełnił kryteriów DOVE: Description, Order, Value, Estimate.
Nie ma również DoD (Definition Of Done), nie spisano Acceptance Criteria przez co QA (urzędy skarbowe) nie wiedzą jak w ogóle to uruchomić i przeniesiono ich do
@UrimTumim: @codeasap-pl: @codeasap-pl: jako księgowy doświadczony wiele razy przez los, dlatego wolę posługiwać się TYLKO arkuszem kalkulacyjnym i matematyką, i nie ma takich problemów, płyniesz sobie jak samotny żeglarz po sztormach z g..na i ka..u jak w filmie Gniew Oceanu, nie musisz odbierać telefonów od tych specjalistów księgowej fotowoltaiki na koniec roku..

do niedawna wszystko u mnie było na windowsie xp.. a nawet próbowałem na mechanicznej programowalnej maszynie do