Wpis z mikrobloga

@Cthulu23: Odyseja była już umieszczana w realiach współczesnych, tak samo w utworach szekspira cała obsada bywała azjatami albo romea i julie umieścimy w realiach wojny gangów.

To czysta fikcja i sa to historie uniwersalne.

Czy z odysei możesz dowiedzieć sie czegos o realiach ówczesnego świata? Ni chu ja.
No nie możesz być aż tak głupi. Zdajesz sobie sprawę z tego, że bajki to część kultury którą się przekłamuje, żeby potem wmawiać że biali nie mają swojej kultury? W drugą stronę, ileż to filmików było gdzie czarni leją białych oskarżając ich o kradzież kultury bo o zgrozo, zrobili sobie dredy. Że tylko jeszcze wspomnę że najstarsze wzmianki o dredach pochodzą z Indii. Może i by były wzmianki o ludach z Afryki,
A co ma piernik do wiatraka? Ja mam akurat w dupie co on sobie myśli anglosas. Masz jakieś problemy ze sobą mam wrażenie i zdaje się spore kompleksy. Jeśli ktoś ukradnie rower to jest złodziejem, a ktoś kto stracił ten rower jest poszkodowanym, niezależnie od tego czy ten rower należał do mnie czy kogoś innego.
@Kamael: wycieranie sobie mordy "biała rasą" to kompleks. Ty nie tworzysz kultury, a sztukę widziałbyś w formalinie- nie oddychaj nie dotykaj.

To nie jest twoja kultura, twój maks to jasełka w podstawówce xD