Wpis z mikrobloga

Urlop zakończon, kilka aut do ładowania i trafiła się bekowa sytuacja, więc opiszę xD. Oczywiście głównym bohaterem akcji oprócz mnie jest "spedytor" Poljak.

Typ wrzucał na TC (giełda transportowa) ładunek za 900 EUR, napisałem maila w odpowiedzi na ofertę, podał dokładne kody pocztowe i stawka była "bez szału", więc odpuściłem nic nie odpisując.

Parę minut później widzę, że gość wrzucił ten sam ładunek, ale za 1000 EUR (coś mnie łamało w kościach i zrobiłem SS xD). W odpowiedzi na wcześniejszą korespondencję napisałem, że w sumie to mogę zabrać, wysłałem dokumenty, podałem numery i czekam.

Coś mnie jednak tchnęło i wysłałem jeszcze jednego maila w stylu "widziałem, że wystawiał Pan to na TC za 1000, więc mam nadzieję, że za tyle jedziemy".

A teraz krem de la krem, odpowiedź typa:
-Nie proszę Pana, Pan pisał o ładunek za 900 EUR i za tyle Pan pojedzie.

Odpisałem Panu spedytorowi, że w takim razie serdecznie dziękuję i odpuszczam.

Typ dalej to wystawiał na TC po 1000 EUR, a po 20 minutach napisał, czy mam jeszcze to auto i gdzie ono jest, bo towar do 15:00 MUSI BYĆ ZAŁADOWANY.

Odpisałem, że auto oczywiście aktualne, do 15:00 dojedzie bez problemu, bo ma godzinę dolotu, ale nowa cena to 1100 EUR ( ͡° ͜ʖ ͡°). Już nie odpisał, ale kto wie, może jeszcze odpisze...

Może i zostałem bez ładunku, ale przynajmniej mogę powiedzieć W IMIĘ ZASAD SKURŁISYNU.

#bekaztransa #bakysspedytor
Bakys - Urlop zakończon, kilka aut do ładowania i trafiła się bekowa sytuacja, więc o...

źródło: comment_1641808330bqgoGDBUWtVTZehNjwAgu2.jpg

Pobierz
  • 11
@smway: 1000€ (1.5/km) to już była w porządku cena, za tyle chciałem to wziąć. Gość zaczął świrować i cisnął, że ja się umawiałem za 900, dlatego odmówiłem.

A potem jak mi proponował jednak ten 1000, to potraktowałem go tak samo jak on mnie chwilę wcześniej.
@Bakys: prawidłowo
ja to już nie mam siły w prowadzeniem z giełdy. w grudniu praktycznie nie było ładunków po 3zł/km na kraju, a teraz jest ich jakieś 8/10, także trzeba się nasiłować, żeby utrzymać te 4zł+ pusto pełno.