Wpis z mikrobloga

Witajcie wykopki spod tagów #motoryzacja #samochody #mechanikasamochodowa

Mam pytanie, do mojego Volvo c30 z 2007r. chciałbym zamontować ksenony, w lampach jest soczewka ale są to zwykłe żarówki, które świecą słabo.

Czy ktoś poleci taki zestaw do samodzielnego montażu? Czy polecacie zabierać się za to samemu? Dwóch lewych rąk nie mam ale elektrykiem też nie jestem.

Pozdrawiam!
  • 17
  • Odpowiedz
  • 1
@Phoryn Chce ci się wydawać tyle hajsu na to? Żeby to miało ręce i nogi, to trzeba przeważnie położyć kilka tysięcy na takie przeróbki.
  • Odpowiedz
@Phoryn: Lepiej podjechać do zakładu, który regeneruje lampy - możliwe, że masz już wypalone odbłyśniki i regeneracja za ~500zł zrobi dużą poprawę.

Do ksenonów potrzebujesz duuużo więcej niż same lampy, więc zabawy jest dość sporo.
  • Odpowiedz
@lukasz-jarocki: Kurcza faktycznie dużo mniej zabawy i są chyba bardziej "żywotne".
Czy zestawy tego typu link faktycznie są tylko plug

@aksal89: Tak już to sprawdzałem, powiedziano mi, że nie są aż tak zniszczone i kwestia żarówek, wcześniej miałem zwykłe, później kupiłem h7 night reader ale na nich pojeździłem miesiąc i już się jedna przepaliła.
  • Odpowiedz
@Phoryn: To z allegro to HIDy pewnie, działać to działa ale można stracić dowód rejestracyjny (no i ew. konsekwencje przy wypadku, chociaż wiadomo że to incydentalne przypadki)

Jeżeli już chcesz pakować się w ksenona to potrzebujesz ori lampy ksenonowe, będziesz miał tam na naklejce homologacje DC, do tego spryskiwacze reflektorów (inny zbiorniczek, pompka, przewody, wiązka i przekaźnik), i poziomowanie lamp (czujniki, wiązki, sterownik). Roboty trochę jest, kombinacji również, ale da się
  • Odpowiedz
@piwakk: @lukasz-jarocki: @aksal89: @AlezWieje: @piwakk: @rkadjar: @konto_dla_trybu_nocnego:

Dzięki Panowie za rady, kupiłem już żarówki led z radiatorem bo wydaje się być najłatwiejszy montaż/cena.

Ksenony to faktycznie za dużo zabawy a co do regeneracji to byłem jakiś czas temu u mechanika, który mówił, że to na pewno nie odbłyśnik. Koszt żarówek nie jest duży więc nie będzie dużej straty :)

Dzięki wszystkim i miłego!
  • Odpowiedz
@Phoryn: Twoje reflektory nie sa homologowane do uzycia z zarowkami LED, montujac je to tak jakbys zamontowal gownoHID z allegro.

Homologacje na LEDki robi sie na caly zestaw “zarowka+reflektor” co w przypadku C30 z 2007 nie jest mozliwe.

LED Night Breaker Driving od Osramu maja homolgacje TUV na uzycie w niektorych reflektorach w Niemczech, ale Twoje Volvo tam nie jest :(

#tylkovolvo
  • Odpowiedz
@xan_physic: mógłbyś podesłać link? Chciałbym to sprawdzić :/ Myślałem, że skoro mam soczewki, które są dobrze ustawione na stacji to nie ma znaczenia.
  • Odpowiedz
@Phoryn: Jeszcze jedna, dosc wazna informacja - niemiecka certyfikacja jest wydana tylko i wylacznie na konkretnie dany model zarowki, nie na wszystkie mozliwe gownoLEDy z chin.
  • Odpowiedz