Wpis z mikrobloga

162 + 1 = 163

Tytuł: Malowany człowiek: Księga I
Autor: Peter V. Brett
Gatunek: fantastyka, fantasy, science fiction
ISBN: 9788375740578
Tłumacz: Marcin Mortka
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Liczba stron: 504
Forma książki: książka
Ocena: ★★★★★★★★★

– Jesteśmy tym, czym sami chcemy być – wycedziła Zielarka – Jeśli pozwolisz innym decydować o twojej wartości, będziesz stracona. Jak świat długi i szeroki nie ma takiej osoby, której byłoby w smak przyznać, że inni są od niej więcej warci.


Trafiłam na Malowanego Człowieka, który jest pierwszym tomem Cyklu Demonicznego, poszukując nowej sagi fantasy, w którą mogłabym wsiąknąć. Cieszę się, że trafiłam właśnie na nią. Świat przedstawiony przez Bretta jest bardzo mroczny. Za dnia bowiem ludzie mogą żyć normalnie, jednak gdy tylko zapada zmierzch z Otchłani zaczynają przybywać demony, z którymi ludzie nie potrafią walczyć. Chowają się więc za magicznymi runami, starając się przeczekać noc. Uważam, że książka jest nie tylko niezwykle ciekawą pozycją fantastyczną, jest również zbiorem bardzo mądrych anegdot i życiowych nauk, a świat przedstawiony przez autora, choć tak nierealny i odległy, jest wbrew pozorom bardzo nam bliski. Od razu sięgnęłam po kolejny tom i zamówiłam dwa następne ( ͡° ͜ʖ ͡°). Fanom fantastyki stanowczo polecam.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #fantastykabookmeter #fantasybookmeter #sciencefictionbookmeter
kizimajaro - 162 + 1 = 163

Tytuł: Malowany człowiek: Księga I
Autor: Peter V. Brett
...

źródło: comment_1641798780pNzaV74LNuieQmlNrPLGaj.jpg

Pobierz
  • 41
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★★ (7.7 / 10) (9 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-02-01 12:00 tag z historią podsumowań »
W abonamentach: www.legimi.pl
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 502
Gatunek książki: powieść

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-12-23 - Użytkownik FormalinK ocenił na: ★★★★★★ (6.0 / 10) - Wpis »
2\. 2017-07-06 - Użytkownik Talluviel
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@kizimajaro:

Cały cykl jest fajny, ostatnie tomy też dają radę. Problemem jest tylko mocne rozciągnięcie tej opowieści. Mamy te same historie z perspektyw różnych bohaterów. Autor mógł skrócić cykl o jakieś dwa tomy (albo wymyśleć jakiś nowy wątek) i wyszłoby mu to na dobre.