Wpis z mikrobloga

Mirki, jaką latarkę z ładowaniem USB (najlepiej USB-C) polecacie?

Wykorzystanie:
- zastąpienie czołówki na wypady i biwaki
- rower (mocowanie do roweru)
- długi czas pracy
- szeroki strumień światła oraz w razie potrzeby długi zoom
- im mocniejsza, tym lepiej

Nie znam za bardzo tego rynku, liczę na Waszą pomoc.

#latarki #survival #buschcraft #biwakowanie #vanlife
  • 5
@m0d3_m4_d0wna: dzięki - jak rozumiem, ona ma w sobie wbudowany akumulator, a ten powerbank jest do dodatkowego ładowania na trasie? nie musisz nosić ze sobą tego, żeby latarka działała, gdy jest naładowana?
zastąpienie czołówki na wypady i biwaki


@Tino: na wypady i biwaki, żadna ładowana..

poza tym jak ty chcesz zastąpić czołówkę? no chyba,że ma być możliwość noszenia na głowie jakoś tej latarki, ale pod kątem wygody będzie to absurd.
@Emill: standardowa czołówka to przy zajęciach, gdy obydwie ręce potrzebujesz mieć wolne i taką mam, wystarcza mi - szukam czegoś, czym możesz poświecić szerokim kątem podczas zbierania gratów z biwaku, zrobić dalszy zoom na konkretne punkty i używać na rower, żeby doświetlać drogę podczas jazdy, gdzie nie ma oświetlenia

czemu żadna ładowana?
czemu żadna ładowana?


@Tino: ogólnie to raczej chodzi mi o wbudowane akumulatory - te uważam za zło.. 3 powody dlaczego:

1) jak się rozładuje to jesteś w dupie, nawet jeśli masz powerbank to naładowanie to ponad godzinę.. baterię/akumulator typu 18650 wyjmujesz i wkładasz drugi i wracasz do akcji..

2) każdy akumulator ma określoną ilość ładowań, a nawet nie używany z czasem sam z siebie traci pojemność nawet jeśli leży nieużywany.. jeśli