Wpis z mikrobloga

Hej mirki,
Od miesiąca wertuję internet w poszukiwaniu bezpiecznej opcji. Szukam auta do max 55-60k. Roczne przebiegi to max 10k, dlatego rozważam benzynę z manualem. Na rynku cenowe szaleństwo i ciężko podjąć decyzję. Co będzie w miarę bezobsługowe i rozsądne?
#motoryzacja #samochody
  • 20
  • Odpowiedz
@Casha__ Na pewno unikaj premium (Audi, BMW, Mercedesy wszelakie), celuj jakiś segment C znanych, sprawdzonych marek. Mało powiedziałeś - czy duży kombi, czy miejska popierdółka, jaka moc itd. Szukaj auta które pojawiają się często na ulicy. ;)
  • Odpowiedz
@Casha__: jak możesz poczekać, to na początku 2 kwartału ceny spadną.
W pierwszym kwartale ruszy produkcja samochodów w Niemczech, to na rynek wejdą poleasingowe.
  • Odpowiedz
@xBARTEXx: Glownie chciałbym kombi i coś z turbo, żeby nie planować wyprzedzania w kalendarzu.
Jeżeli nie kombi to żeby miało 5 drzwi.

Przy otomoto ustawiam kraj pochodzenia Polska i się zastanawiam czy zamykać się na kraj pochodzenia typu Niemcy?
  • Odpowiedz
@Casha__ Szukaj w Polsce, chyba, że masz zaufaną osobę, albo czas na szukanie w Niemczech. Samochody w Niemczech są droższe w dobrym stanie, niż w Polsce. W zeszłe wakacje widziałem kilka samochodów na stacji, które wywoziły Polskie auta do Niemiec. Szczerze mówiąc, jeśli masz czym jeździć, to czekaj do połowy roku 2022, jeśli czas Cię goni, to może zajrzyj na strony das WeltAuto i Aaaauto? Rodzina brała od tych dwóch dealerów aut
  • Odpowiedz
@xBARTEXx: no właśnie... Żona rozwiązała problem poprzedniego auta przy pomocy innego na drodze... Wszyscy mechanicy na luzie wyliczyli koszt naprawy przewyższający wartość auta.

Dzięki, idę zobaczyć DAS welt auto
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Casha__: automat, jeśli nie jeździsz wyczynowi po torze, ma same zalety. Nie machasz biegami w korku, w trasie nie musisz redukować ręka przy wyprzedzaniu. Nie zgaśnie przy ruszaniu pod górę. Owszem musisz olej zmieniać ale najczęściej co 100kkm
  • Odpowiedz
@jarezz: jeździłem wcześniej hydrokinetykiem i niestety zdarzył mi się generalny remont za parę tysięcy i nie miałem auta ponad 2 miesiące bo się mechanik ociągał.

Jestem zrażony trochę ta historia. Może poszukać pierw mechanika w okolicy od skrzyń DSG?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Casha__: ja miałem hydro, mam CVT. Miałem. Raz remont hydro ale przez papraka z warsztatu, który źle uszczelnił skrzynię i zmieliło ją.

Generalnie wszystko może się zepsuć. Szukaj czegoś co było regularnie serwisowane (olej, filtry). Teraz hydrokinetyki mogą lepszy komfort niż dsg dać. Ja osobiście szedłbym w jakikwiek automat z wyłączeniem CVT od Toyoty.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Casha__: wg mnie lipa. Dwa lata jeździłem aurisem służbowym. Skrzynia i silnik wyje do tego beznadziejne wygłuszenie co przy 120jm/h skutkuje tym, że radio musisz mieć na fulla.
  • Odpowiedz