Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje router do domu, łącze radiowe raptem 10mbps, może w przyszłości będzie lepsze.

Myśle, że coś z AC spokojnie wystarczy, wydaje mi się, że w AX nie ma sensu się pchać.

To na czym mi najbardziej zależy to duży zasięg, i to jest dla mnie kryterium kluczowe.

Budżet około 200zl/300zl- polecicie cos?

#router #wifi #siecikomputerowe
  • 7
@anarki2020: Co byś nie kupił zasięg będzie miało podobny bo regulują to normy EIRP przed dopuszczeniem na rynek. W dużych domach robi się instalację przewodową i instaluje więcej niż jedno radio.
@anarki2020: mam u siebie archer c6 i daje radę (mam łącze radiowe 30mbps). Zasięg w większości routerów z tej półki cenowej będzie podobny. Większe znaczenie ma umiejscowienie routera oraz konstrukcja budynku i rozkład pomieszczeń. Przy większych problemach możesz się ratować jakimiś access pointami albo repeaterami. Są też aplikacje, które pokazują zasięg wifi w danym miejscu, mogą pomóc przy wyborze miejsca dla routera, chociaż pewnie wielkiego wyboru nie masz ze względu na
@dktr Dokładnie, jeśli zależy mu na zasięgu w terenie, to może kupić antenę kierunkową, albo chałupniczo założyć wyciętą puszkę na antenę.
Są w routerach technologie wspomagające zasięg(np. tym Xiaomi), ale fizyki nie oszuka
Są w routerach technologie wspomagające zasięg(np. tym Xiaomi)


@xBARTEXx: Nie, to tylko bełkot marketingowy aby było co pisać na pudełku. Radio ma konkretną czułość i konkretne modulacje przy konkretnym sygnale i to precyzuje w datasheet producent układu radiowego. Xiaomi nie robi swoich chipów RF jak np ubiquiti gdzie faktycznie dokładają swoje modyfikacje do protokołu 802.11 (airmax itp)