Wpis z mikrobloga

#rower #mtb #kross #whyte

Biorę od państwa 4000-4500 złociszy i słucham propozycji w temacie MTB do zabawy w leśne ścieżki, a może i jakieś górskie zabawy w przyszłości. 177cm więc celuję raczej w M, dodatkowo chciałbym powietrzny amortyzator, 1x z przodu + 29' koło. Przeszedłem się stacjonarnie po salonach żeby pomacać parę modeli ale z dostępnością (zwłaszcza modeli 2021) jest trochę bieda.

Póki co biorę pod uwagę:
Whyte 429 V1 4500 (górna granica, ale wizualnie bardzo mi leży i chyba wolę modele ciut pod trail niż XC, nie macałem na żywo)

KROSS LEVEL 5.0 4100 (ok, tu dość popularna i mniej seksi propozycja, ale hej, jest powietrzny amor (XCR), Shimano Deore M5100 i podobno charakterystyka mniej rekreacyjna. Widziałem na żywo i był ok.

MERDIA BIG NINE 200 4100 (tu dość podobne bebechy jak powyżej, w bikeatelier mogą zamówić bo jest jedna sztuka a nigdzie nie było na stanie)

KELLYS SPIDER 90 4000 (j.w)

GHOST KATO PRO 3800 (tego widziałem na żywo, ciut tańszy, ale ROCKSHOX na sprężynie a nie powietrzu. No i Shimano Deore M6100 i mówimy o wersji 1x)

TREK MARLIN 7 4200 (dość podobny do GHOSTA, też sprężyna i ROCKSHOX ale całkiem niezły wiziualnie, tylko czy jest sens za 4200 się w to pchać)

MARIN BOBCAT TRAIL 5 4000 (początkowo byłem nastawiony na niego, ale odradzono mi go, bo amor suntour na sprężynie i podobno porównując z powyższymi jest bez szału, widziałem na żywo i mi się podobał)

Rockrider i Romet odrzucam bo mi się nie podobają. Po prostu, mimo znośnego osprzętu.

Ładować się w Whyte? Kross ujdzie? A może jakaś inna propozycja?

Jaki bicykl drogie pany i pannice

  • WHYTE 429 V1 22.2% (6)
  • KROSS LEVEL 5.0 7.4% (2)
  • MERDIA BIG NINE 200 3.7% (1)
  • KELLYS SPIDER 90 3.7% (1)
  • GHOST KATO PRO 3.7% (1)
  • TREK MARLIN 7 14.8% (4)
  • MARIN BOBCAT TRAIL 5 44.4% (12)

Oddanych głosów: 27

  • 15
Whyte albo trek. Suntory skreśla się od razu, napęd to część eksploatacyjna obecne grupy od deore w górę są mocno zbliżone w zastosowaniach rekreacyjnych. Ma być wygodnie. Zwróć uwagę na koła, im lżejsze tym lepiej
@romanowy: wszystkie co podałeś w tym zestawieniu to XC. Najlepiej wypada Whyte, sam miałem ze 2 fulle od nich i zdecydowanie jedne z najlepszych geo na rynku robią. Jak Trek to Roscoe. Ogólnie to wybrałeś sobie najgorszy budżet- bo albo osprzęt, albo amortyzator, i trzeba wybierać :D No i nie ma sztywnych osi co jest największą wadą. Moim faworytem dalej jest stolec od kaniona:
https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/stoic/stoic-2/2659.html
@GrubyKociol: Marin i Whyte ciut ciut chyba flirtują z Trail :)
Póki co na Whyte najbardziej jestem nastawiony. Stoic też mi się rzucił w oczy, ale nie widziałem nigdzie dostępnego, a średnio mi się chce czekać do marca\kwietnia (optymistycznie).
@romanowy: Obczaj Krossa Esprit 6. Taki entry level MTB, napęd to 1x12 SRAM NX a z przodu powietrzny amor Suntura i blokada na manetce.

@ven0m wspomniał o rozwojowisci i tu ramę masz wybitnie nierozwojową. Tzn. geometria jest progresywna (jak w Levelach) ale nie ma boosta i taperowanej główki ramy.
@romanowy: popieram przedmówców, canion stoic. Super geo na góry duży skok, duże kolo. Śmiało możesz uderzać na ścieżki w górach. Zostaje jeszcze trochę na ochraniacze. Kask mam nadzieję że już masz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@romanowy: Zależy co bardziej potrzebujesz, czy góry czy las. Drugie pytanie jak daleko w góry masz? Bardziej uniwersalny white. Góry, ścieżki może jakieś hopki canyon. Parząc głównie na geometrię.
Napisz tylko co wybrałeś, bo człowiek się angażuje i kibicuje.

A i lepiej poczekać nawet parę mieszków i być zadowolonym przez parę sezonów niż brać co jest. Ja na swojego commencala czekałem 2 miechy w parę lat temu.
@Przedabog: Póki co częściej las. Ale od marca będzie dodatkowa motywacja żeby ruszyć się w góry. Nie mam daleko, KRK, do auta mi się zmieści rower swój i dziewczyny bez problemu.

Czekać mi się nie chce. Teraz mam czas i wolne weekendy. Od kwietnia zaczyna się sezon motocyklowy i weekendy będę miał zajęte torowaniem. Rower będzie raczej dodatkiem niż głównym pojazdem dwukółkowym ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@