Wpis z mikrobloga

Wiem że uwielbiacie rozmowy o tuningu 2T( ͡° ͜ʖ ͡°). Dlatego DZIŚ mam dla was interesujący filmik z najmocniejszym i chyba najszybszym Simsonem w Polsce.
pojemność 130cm3 moc 35KM.
https://www.youtube.com/watch?v=PUibYwDhY8w
Muzyka trochę murzyńska ale warto zobaczyć.
Przy okazji żadna seryjna homologowana 125 jaka kiedykolwiek powstała nie miała takiej mocy.
A przypominam że ten motocykl nie ma zaworu wydechowego a tym bardziej stawidła.

#motocykle125 #motocykle
  • 6
@szumek123: otóż przedstaw jakieś żetelne źródło tych informacji. Ponieważ nigdy się z takimi danymi nie spotkałem. Zawór wydechowy nie zwiększa mocy ale znacząco zwiększa elastyczność. I trzeba umieć tak zrobić silnik aby jechał nie tylko na wysokich obrotach przy tak mocnym silniku.
Ja bym się bał jeździć :D ta rama nie jest przystosowana do takich prędkości. Fajna zabawka :)


@tamowsky: Ramę trzeba wzmocnić już widziałem na zdjęciach takie wzmocnione ramy jednak nie wiem czy to się sprawdzało. W wersji enduro były pałąki puszczone od główki ramy do mocowania wahacza tylnej osi.
Trzeba pamiętać że w Polsce w latach 80 i 90 była silna liga simsonowska. Zasadniczo cały motosport 50cm3 szedł na przerabianych simsonach