Wpis z mikrobloga

Ktoś coś w kwestii endera 3 S1?
Rozważam pierwszą drukarkę, stałem kiedyś koło drukarek, wiem mniej więcej co to kalibracja stołu, slicer i odróżniam hotend od hotwings ;)
Bawię się dronami FPV więc poza PLA interesuje mnie głównie TPU.

Sorry za zanudzanie pytaniami ale...

1 Czy ktoś ma tego nowego endera
2 Czy w kontekście TPU direct drive to must have? Czy można żyć ze stockowym ekstruderem creality i ewentualnie zmienić kiedyś?
3 Jeśli tak to kiedy będzie kiedyś? Ile żyje ender3 pro zanim coś w nim padnie?
4 Na ile ważna jest podwójna oś Z? Jak oglądałem wydruki z endera 3 pro nawet wyższe to nie wyglądało żeby pojedyncza nie wystarczała.... to się psuje z czasem? Czy może to tylko dla poczucia ze jest kolejny upgrade?
5 Czy ten nowy ekran w V2/S1 nadal uniemożliwia upgrade softu? Znalazłem kilka opinni ze V2 i w konsewkwencji S1 to już nie to samo jak chodzi o modowalność.
6 Temat poboczny ale jeśli będę drukował jakieś ozdoby to raczej z filamentów drewnianych. Jaka dysza? Czy coś jeszcze? Czy direct coś tu zmienia?
7 Przy okazji czemu dysze creality są po "pińćzłoty" a jednocześnie są też takie po 100 albo więcej? Na ile to wpływa na jakość druku?
8 Ile wytrzymuje standardowa dysza przy filamencie z drewnem?
9 Czy jest gdzieś rozsądne porównanie stołów, pro ma inny, V2 inny, S1 jeszcze inny. Każdy mozna wymienić. Nieco się gubię. Gdyby ktoś naświetlił wady i zalety poszczególnych rozwiązań byłbym wdzięczny, za link do dobrego artykułu też.
10 Co poza enderem i filamentem powinienem kupić zeby nie kląć że czegoś nie ma? Są jakieś części zamienne które nie są drogie a szybko padają więc warto mieć na składzie?
11 Ile filamentu powinienem kupić? Jak długo można przechowywać PLA/PLA wood/TPU w domu? Mam raczej sucho.
Wiem ze to zależy, że to się nie da ale tak pi razy drzwi 1kg szpula to w cholerę, dużo, średni, mniej niż wygląda czy starczy na chwilę? Innymi słowy z pierwszą drukarką uwzględniając hype na drukowanie niepotrzebnych śmieci i kilku potrzebnych drobiazgów powinienem od razu kupić jedną, dwie czy 10 szpulek?

#ender #ender3 #druk3d
  • 8
  • Odpowiedz
@Felonious_Gru:
Dzięki.
Musze pogadać z kimś kto drukuje dla droniarzy żeby wyłapać jakiej twardości potrzebuję do tych wszystkich uchwytów do kamerek. Ma tłumić wibracje a nie latać jak żelek....

Jak rozpoznać dobre drewno? Chodzi o firmę? Proporcję drewna do termoplastu? Granulację drewna?

Polecasz konkretne firmy? Nie musi być tanio.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@wbielak: 3 żyje dopóki nie zaczniesz modzić
4 ender 3 pro ma bowden dlatego nie potrzebuje drugiej osi a ender 3 s1 ma ekstruder na karetce dodaje to masy na osi Z dlatego podwójna jest lepsza żeby jakieś kwiatki nie powstawały
  • Odpowiedz