Wpis z mikrobloga

Czy ktoś był już w #tajlandia na tych nowych zasadach? Chodzi mi o Phuket Sandbox. Czy ja dobrze rozumiem, że łącznie trzeba zrobić 5 testów na #covid19 jak się chce opuścić #phuket po tygodniu i jechać na przykład do #bangkok ? Jeden jeszcze w Polsce, drugi na lotnisku w Phuket, potem jeden po 5-6 dniach, jeden przed wylotem z Tajlandii, i znów jeden w Polsce żeby nie było kwarantanny. Trochę chore. #wakacje #podrozujzwykopem #podroze
  • 16
  • Odpowiedz
jak się chce opuścić #phuket po tygodniu i jechać na przykład do #bangkok


@JozefRetinger: Jak lecisz z Phuket do Bangkoku to nie musisz, a przynajmniej na razie nie musisz.

Z takich sporych minusów to w tym miesiącu 2,63% podróżujących ma pozytywny wynik covid po testach w Tajlandii. Jeśli masz pozytywny wynik, to automatycznie przenoszą Cię do szpitala na 2 tygodnie nawet jeśli nie masz objawów (koszt około $3 tys. i ubezpieczalnie
  • Odpowiedz
Jak lecisz z Phuket do Bangkoku to nie musisz, a przynajmniej na razie nie musisz.


@systemluster: chodzi mi o zakończenie kwarantanny na Phuket po tych 7 dniach (program Phuket sandbox) i opuszczenie Phuket ogólnie. Wtedy chyba trzeba jeszcze jeden test zrobić.
  • Odpowiedz
Wtedy chyba trzeba jeszcze jeden test zrobić.


@JozefRetinger: Ok, nie zrozumiałem. W Phuket Sandbox faktycznie są 2 testy, ale tak czy inaczej musisz je zrobić. Nawet jeśli zostałbyś na Phuket. Jeśli chcesz lecieć z Phuket do Bangkoku to nie musisz robić dodatkowego testu poza tymi dwoma z Phuket Sandbox.
  • Odpowiedz
Jaki tam poziom czystości?


@JozefRetinger: Osobiście nigdy nie miałem żadnych problemów, ale nie jem street food. Jeśli jesz w restauracjach i food courtach, to raczej nie będzie ok.

Problemem może być obecna czystość powietrza w Bangkoku - w centrum jest obecnie masakra i będzie jeszcze przez około miesiąc.
  • Odpowiedz