Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Uznałem że może ciekawy będzie wątek pt.
"Kto i jak nas oszukał, naciągnął, spowodował straty"

1. T-Mobile - nie zgodziłem się na zgody marketingowe, ale po przeniesieniu numeru dostałem 5 zł za zgody i okazało się że zaakceptowałem niby wszystko - mam nadzieje że będzie z tego afera u nich, bo to problem z niedawna! Sprzedali/oddali moje dane dużej liczbie firmy bez mojej zgody, RODO się kłania - zapewne wina pracownika w placówce bo coś kombinował i był mocno nieuprzejmy. DO tego ich apka nie działa na Android 12 więc nie mogę cofnąć zgód inaczej niż prymitywnymi SMSami.
2. PGNiG - śpieszyłem się i nie znałem się na tym, pierwszy raz ogarniałem wszystko włącznie z podpięciem od zera gazu, wypełniłem na stronie - 1 kuchenka gazowa i tyle (czyli minimalne zużycie gazu!). Podpisałem, przeczytałem umowę, ale też nie wiedziałem ile czego powinno być - zuafałem stronie, czasu nie miałem, część rzeczy załatwiałem będąc za granicą. Okazało się że wrzucili mnie na W2.1 czyli jakbym miał piecyk gazowy czy coś (300-1000 m3 gazu rocznie, a zużyłem ~45) i przepłaciłem w cholerę kasy (opłaty handlowe), próbuje coś z tym zrobić. Na początku wrąbali mi po 200+ opłat za 2 miesiące, ok napisałem do nich czemu itd, to mi obniżyli bo stwierdzili że faktycznie głupio. Taryfy nie zmienili, nikt mnie o niczym nie poinformował, choć powinni ogarnąć od razu że coś jest nie tak, skoro mam W2-1 a chce by mi opłąty zmniejszyli do 20-30 zł za gaz na 2 miesiące) Dopiero po roku się skapnąłem po odczytach itd. Miałem kosmiczne zamieszanie bo miałem pełno dziwnych faktur, korekt itd po tym i ni cholery nie wiedziałem ile płacę, kiedy i jak (a wpłaciłem na początku te 200+ zł więc i tak nie musiałem rok płacić). Ciekawe - ani ich pomoc konsultanta ani nikt nie miał problemu z tą taryfą, a ich strona naciąga w takim razie lub inaczej źle działa.
3. Tauron - cennik w każdej formie to naciąganie praktycznie. Tylko taryfa sprzedawcy - nie wiedziałem o niej, bo nigdzie normalnie jej nie ma. Teraz już wiem, ale zbyt późno. Jestem naciągany na kilka złotych miesięcznie więcej bo ukrywają jedyną rozsądną opcję (jak wypełniałem przez neta, ogarnąłem wszystkie widoczne opcje, tej oczywiście nie ma). ALe tutaj chyba najmniej pretensji z tych wszystkich pozostałych.
4. Ogrzewanie w bloku - 2 takie same bloki. Oba zużywają tyle samo ciepła. Powiedzmy za 100k rocznie. 65% rozliczane na wszystkich, 35% według podzielników.
Jeden blok magicznie zużył 30k jednostek ciepła, drugi 60k. Jak mieszkasz w tym pierwszym (oczywiście że ja tam mieszkam) to za ogrzanie mieszkania 1000 jednostek, płacę 2 razy tyle co takie samo mieszkanie w drugim bloku. Zwyczajnie w 1 nikt? nie grzeje, albo mieszkania stoją puste lub coś. W tym roku nie włączyłem i nie włącze ogrzewania - podzielniki to jedno wielkie oszustwo, złodziejstwo itd.
5. Bank Millenium - była promka, polecisz kogoś, dostaniesz coś tam. Zakładałem ja i ktoś konto - ja założyłem pierwszy i poleciłem go, on założył według mojego kodu. Oczywiście wszystko wpsólnie na jednej wizycie. MAGICZNIE coś poszlo nie tak. Nic nie dostaliśmy, żadnych bonusów. Kierownik placówki obiecywał że pomoże, rozwiąże, poda nasz kod innym którzy mieć nie będą - oczywiście #!$%@?!
#tmobile #pgnig #tauron #mieszkaniewbloku #oplaty #millennium #banki #gaz #prad #mieszkanie
anonimowo żeby w razie czego ktoś mnie nie powiązał z kontem, bo kilka osób zna te historie ;)

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61d98f2f38d544000b246486
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 1