Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Może nie wyznanie, ale nie mam konta na wykopie i chciałem o coś zapytać. tldr: Sposoby na skuteczną naukę języka obcego [patrz: j. angielski]

Czy polecacie jakąś aplikację do nauki / szlifowania angielskiego? Chciałem sobie zrobić taki nawyk, żeby każdego dnia czytać kilkanaście kartek jakiejś książki po angielsku, żeby wysilić mój mózg do pracy z tym językiem. (Nauka słówek u mnie jest taka, że po kilku dniach nie pamiętam słowa, które wcześniej sobie powtarzałem). Ogólnie mój angielski oceniam na takie B1/B2, natomiast w tym roku zyskałem trochę bariery językowej i gdy jestem w otoczeniu ludzi, którzy mówią lepiej, to wole się nie odzywać.
Kiedyś jak mój angielski był gorszy a nie miałem tej bariery, dlatego za wszelką cenę chcę polepszyć moje skillsy z języka angielskiego i poszukuje jakiejś fajnej / przyjemnej książki ewentualnie polecenia jakiejś aplikacji, która rzeczywiście da fajne efekty. Co sądzicie o duolingo?

Swoją drogą, jak macie jakieś swoje indywidualne metody nauki języka, to fajnie gdybyście je tutaj opisali.
Ja osobiście staram się oglądać dużo angielskich podcastów, amerykańskiej muzyki / meczów NBA, tego angielskiego trochę mam w pracy + pozmieniałem ustawienia w telefonie xD, tak żeby ustawić ten język jako język główny, no i do tego chciałem dołożyć jakąś apkę / czytanie książek, no i zobaczymy jakie będą efekty za kilka miesięcy.

Myślałem jeszcze o przerobieniu jakiegoś podręcznika / repetytorium, ale do tego chyba jestem najmniej skłonny.

Z góry dziękuje za wszelkie polecenia =)

#nauka #jezykangielski #naukajezykow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61d9642c38d544000b246220
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 5
oceniam na takie B1/B2


@AnonimoweMirkoWyznania: skoro masz już taki poziom to nic łatwego już nie będzie można zaproponować.

duolingo


To dobra zabawa na początek przygody z językiem

Nauka słówek u mnie jest taka, że po kilku dniach nie pamiętam słowa, które wcześniej sobie powtarzałem


Najlepsze fiszki, teraz to można nawet gotowe zestawy kupić do każdego poziomu