Wpis z mikrobloga

Orientujecie się jak to jest z ustawianiem DNS na #router #netia a dokładnie HG8245Q2?
Zasetapowałem w końcu #pihole i chciałbym z automatu mieć komplet filtrów na każdym urządzeniu w sieci tyle, że na routerze te opcje są wyszarzone w kodzie strony dwa inputy(primary i secondary dns) oznaczone są jako disabled="". Oczywiście wywaliłem ten property z obu pól ale po wpisaniu adresów i klepnięciu save wywala jakiś error przy funkcji document.write() i automatycznie dostaję logout ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Słyszałem, że w momencie podpisywania umowy można sobie zażyczyć ONT i do tego dostawić swój router tyle, że umowę podpisywałem dłuższy czas temu.

Miał ktoś podobny problem? Zakładam, że uderzenie z tym do Neti pewnie nic nie da, "bo przecie usługa działa"...
  • 9
@Synodontis: to trochę patowa sytuacja. Ja miałem światło ale na szczęście z osobnym fizycznym konwerterem światło <> eth więc łatwo było mi podmienić ich router. Teraz mam ETTH więc bezpośrednio ich kabel wpięty w router.

Masz dwie opcje tak naprawdę, albo przypisać na każdym urządzeniu DNS który kieruje na pihole, albo walczyć z infolinią neti żeby dali ci konwerter światło <> miedź.
No manualnie wszystko przestawiać to słaba opcja tym bardziej , że smart tv dostaję adres i dns z dhcp i żeby tam zmienić dns to muszę bawić się w statyczną adresację. No nic dzięki za odpowiedź będę wiedział o co męczyć przemiłą panią na infolinii ¯\_(ツ)_/¯
@wafleryzowe: Oglądałem właśnie wczoraj jakiegoś majstra na YT który polecał zarequestować w Netii właśnie o przestawienie go w tryb bridge. Wyhaczyłem w miarę tanio na OLX Archer'a C7 ver. 5 także wygląda na to, że przy okazji wgram sobie jeszcze OpenWRT i podepnę go do tego Huawei'a
@wafleryzowe: Minęło trochę czasu, request do Netii poszedł i od tego czasu koresponduje sobie z uroczą Panią konsultantką ale co już myślę, że się zrozumieliśmy to napisze mi coś co wskazuje, że jest totalnie odwrotnie.
Widziałem Twój wpis w innym wątku i może będziesz w stanie rozjaśnić trochę sytuację.

Siedzę sobie na HO i przed 13:00 wszystko "zgasło". Jako, że byłem już przygotowany wpiąłem swojego passata 1.9tdi wśród routerów i zadowolony