Wpis z mikrobloga

Szukam rękawic letnich.
Obecnie posiadam Shima Air ale mam uzasadnione wrażenie, że właściwości ochronne tychże znajdują się w okolicach mocnego 1/10 - ponad rok temu oparłem się o tłuczeń drogowy i miałem rozcięta skore na dłoni. W sumie nie ma czego oczekiwać po produkcie za który dalem całe 79 złotych.
Oczywiście plusem tych rękawic jest niewątpliwie wentylacja bo jeszcze się tak nie zdarzyło, żeby podczas jazdy mi w nich było gorąco.
Jestem w stanie poświecić trochę wentylacji za większe bezpieczeństwo. Budżet - powiedzmy do 250 PLN. Jazda spokojna turystyczno - miejska, motocykl golas.
Biorę po 10 decybeli z wydechu każdej drużyny i słucham państwa ( ͡ ͜ʖ ͡)

#motocykle #motomirko
  • 24
@Zelazko_MPM: mam Shima str 2 fluo. To moje drugie rękawice tej firmy i ostatnie. Nie polecam. 2x oddawane na gwarancji. Chińskie rączki słabo zszyły i po przejechaniu 1,5 tys poszły pierwszy raz na gwarancję. Pozszywali po swojemu i oddali. Później znowu gdzieś poszły na szwach. O marnych rzepach nie wspomnę.
@Zelazko_MPM: Ja 20 lat temu dostałem rękawice SPIDI. przejechały ze mną już ponad 100tys km. Dopiero w zeszłym roku zahaczyłem o wystającą ostrą śrubę i z boku rozdarłem jeden palec.
W nich zaliczyłem jedną poważniejszą wywrotkę na asfalcie i niezliczone kilkadziesiąt w terenie.
Dobra marka polecam.
@Zelazko_MPM: idź do Motorwings i przymierz sobie krótkie letnie Spidi, mają kilka modeli. Są mega przewiewne, a mimo że nie wyglądają to dają radę, zaliczyłem w jednych szlifa na torze w Strykowie i bez strat