Wpis z mikrobloga

Jakiś znawca poleci mi może jakieś anime do pooglądania? Zależy mi najbardziej na tym, żeby kreska nie była 3D (albo przynajmniej jak najmniej), żeby była jakaś ciekawa rozkminkowa fabuła i plot twisty ;>

attack on titan, Koutetsujou no Kabaneri, Psycho-Pass, Hellsing, Steins Gate, One Punch Man, Godzilla Singular Point, Dorohedoro, Castlevania, Evangelion zaliczone (pewnie coś jeszcze pominąłem, ale aktualnie nie pamiętam)
z pełnometrażowych te wszystkie ghost in the shelle, akiry, papryki itd. też zaliczone xd

Death Note, One Piece i Fullmetal wolałbym raczej nie tykać, bo jakoś mam wrażenie, że jak nie oglądałem tego będąc nastolatkiem to teraz mi nie siądzie xd
#anime #chinskiebajki #seriale
  • 15
  • Odpowiedz
Death Note, One Piece i Fullmetal wolałbym raczej nie tykać, bo jakoś mam wrażenie, że jak nie oglądałem tego będąc nastolatkiem to teraz mi nie siądzie xd


@Lefty: Fullmetal Alchemist jest ok. Nie jest aż tak skomplikowany ale poza NGE chyba żadne anime z tych co podałeś nie są bardziej spójne. FMA największy atut to włąśnie spójność i całkiem wyrównany i wysoki poziom, jak na tak długą serie. Ale wiadomo, że to starsze anime i czuć taką epizodyczność (tak samo jest z serialami).

Death Note jest dla mnie podobnym potworkiem co AoT, od połowy jest tak naciągane, że nie da się tego oglądać
  • Odpowiedz
@NewBlueSky:
co do AoT - jak dla mnie jest całkiem spoko chociaż masz rację, że z czasem tam spada trochę jakość, ale generalnie taki odbiorca jak ja (mangi trochę przeczytałem dopiero po tym jak obejrzałem 3 sezony anime i to by zmieniło mój odbiór pewnie trochę) to jest całkiem przyjemne do oglądania, bo te wszystkie postaci są wyraziste, przygoda z dramatem jest wymieszana w odpowiednich proporcjach plus plot twisty typu kto jest kim (chociażby ten motyw z opancerzonym i tym kolosem), motyw z tymi światami, że zaczynasz myśląc tak jak oni, że nic poza nimi nie istnieje i są sami albo to, że protagonista staje się antagonistą sprawia, że wsadziłbym to anime do worka "warto" xd

hmm no to tak :
Koutetsujou no Kabaneri obejrzałem po trzecim sezonie AoT jeżeli dobrze pamiętam, bo szukałem czegoś w podobnym klimacie, a to chyba nawet od tych samych twórców jeżeli się nie mylę i niby spoko, ale czułem niedosyt i jakoś czegoś mi w tym
  • Odpowiedz
, że niezależnie czy włączysz 1 czy 6 odcinek to i tak i tak będziesz wiedział o co chodzi

btw. wyszły już 3 sezony? wpisałem właśnie w google i albo jestem ślepy albo 3 sezon ma wyjść dopiero w czerwcu ;>


@Lefty: Fakt, źle napisałem. Wyszły 2

Ogólnie do sprawdzania anime możesz
  • Odpowiedz
Steins Gate


@Lefty: Bierzesz Boku dake ga Inai Machi, oprócz dwóch ostatnich meh odcinków jest bardzo spoko bajeczką.

Z filmowych masz O dziewczynie skaczącej przez czas, nie pamiętam jap tytułu, ale mi się
  • Odpowiedz