Wpis z mikrobloga

@azazel: bo nie masz sprawaić problemów, piki ciebie biją spoko, bo to twój własny problem ale jak ty się obronisz to rodzice tamtego i nauczycielki zaczną robić problem jej
Tak to jest w polskiej rodzinie
  • Odpowiedz
  • 10
@harold97 - no i klasyczne: co ludzie powiedzą! Że mam dziecko niewychowane xD To jest pokolenie rodem z PGR, które dzieci traktuje jak zwierzęta gospodarcze.
  • Odpowiedz
@azazel: @harold97: Do tego dzieci nieśmiałe/zahukane często mają surowych rodziców. Pamiętam że był taki okres w moim życiu kiedy myślałem żemożna awansować na normika i zdarzało się że na zasadzie odpowiedzialności stadnej dostawałem uwagę. Mięliśmy takich wrednych nauczycieli co to domagali się podpisu od rodzica pod uwagą. Większość klasycznie- miała wyebane, matka trochę ponarzeka i przestanie, ja się trząsłem ze strachu na reakcje mamy...
  • Odpowiedz
@Nessiteras_rhombopteryx: jak surowi ale jednak przez tą surowość przyuczą do życia to pół biedy
jak są surowi ale mają #!$%@? w ciebie do puki nie sprawiasz problemów to gorzej
potem chodzą spierdoksy które same do lekarza sie nie zapiszą, do urzędu nie pójdą, konta w banku nie obsłużą itp.
  • Odpowiedz
@Nessiteras_rhombopteryx: @harold97: "bo kiedyś było dobrze. Nauczyciel przyłożył linijką, a jak się poskarzyłem, to twój dziadek jeszcze poprawił" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Miałem takiego ziomeczka w podstawówce. Złamany totalnie przez matkę, ważną panią naczelnik lokalnego urzędu. To tego stopnia bał się matki i tego, co się będzie działo w domu, że nie czuł żenady przed całą klasą zalewać się łzami i błagać na kolanach wychowawczyni o niewpisywanie uwagi (nb za jakieś gówno).
Z perspektywy czasu #!$%@? mnie to, ze doświadczony pedagog miał jak na dłoni widoczne, że dzieciak ma w domu piekło i trzeba pogadać z jego starymi albo nawet zainteresować jego sytuacją jakąś zewnętrzną instancję, bo działa się tam ewidentnie przemoc. Nie mogę z całą pewnością stwierdzić, że nic takiego nie miało miejsca, ale przez jeszcze kilka lat podstawówki zachowywał się podobnie, więc #!$%@? zrobili. Dobry, grzeczny, z dobrego domu, z ustawionymi starymi. Kto będzie im mówił, co mają robić ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Doświadczona pani pedagog oczywiście mu tę uwagę wstawiła i skazała go tego wieczoru na ewidentne bęcki. #!$%@? tam się przejmować dobrem dziecka. Dzięki strachowi przed
  • Odpowiedz