Wpis z mikrobloga

#dontlookup #moznapanikowac #gruparatowaniapoziomu

Myślę, że czas, gdy głośno się mówi o filmie Don't look up i wiele ludzi nadal ma w głowie świeże przemyślenia na temat tego jak traktujemy ważne informacje dotyczące całego świata to doskonały moment na przyjęcie naszego polskiego filmu MOZNA PANIKOWAĆ.

Nie jest to film fabularny ani kino akcji, ale apel polskiego profesora dotyczący tego co robimy z naszym klimatem. Nie siadajcie do niego więc oczekując genialnej rozrywki, mi po tym filmie towarzyszyła raczej przykra frustracja.
Próbuję ją przekuć w coś dobrego, co każdy z nas może zrobić.
Dej plusa, dej zasięg #wykopefekt

Uważam, że próba mówienia o tym i zmiany czegoś to nie jest eko-świryzm, tylko powinien to być obowiązek każdej osoby, która zdaje sobie sprawę z powagi sytuacji. Za każdym razem, gdy te informacje trafią na podatny grunt - to będzie sukces, który może zaowocować w najbliższej przyszłości.

Nie umiem za bardzo w wykop, raczej czytam tu niż piszę, więc jak macie jeszcze jakieś propozycje użytecznych tagów to poproszę.
Pobierz nimzdeiw - #dontlookup #moznapanikowac #gruparatowaniapoziomu 

Myślę, że czas, gdy g...
źródło: comment_1641624547KsFBCzRRkSr3Jc8KBcIfLh.jpg
  • 2
@nimzdeiw: Z jednej strony wszyscy chcemy posiadać dobra fizyczne - ruchomości i nieruchomości, mieć wysoką siłę nabywczą zarabiając i pracując. Ale efektem ubocznym jest wysoki PKB, który obecnie przekłada się na emisje.
Jeśli chcemy ściąć emisje, trzeba też zmniejszyć PKB i wziąć pod uwagę to, że zbiedniejemy, a towary codziennej potrzeby będą kosztować nas większy odsetek portfela.
Dodatkowo OZE są mniej przewidywalne i prawie całkowicie niesterowalne, a to grozi infrastrukturze i