Wpis z mikrobloga

Planuję przeprowadzić się do dużego miasta w poszukiwaniu pracy, której nie mogę znaleźć w moim rodzinnym małym mieście w województwie podkarpackim. Tutaj, gdzie mieszkam, nie ma dla mnie żadnych perspektyw. No i właśnie z tego powodu mam kilka pytań. Gdzie się najlepiej przeprowadzić? Z góry odrzucam Warszawę (choć może niesłusznie, help), najbliżej mi do Katowic i Krakowa. Jak rozpocząć przeprowadzkę i poszukiwanie pracy? Słyszałem, że najlepiej załatwić sobie pokój/mieszkanie i szukać aktywnie pracy mieszkając już w nowym mieście. Trochę oszczędności mam i mógłbym wynająć pokój. Jestem po technikum turystycznym (tak, wiem, super kierunek), nie oczekuję szału w kwestii finansowej, byle by przeżyć początek, a później jakoś wspinać się w miarę możliwości dalej. Wyprowadzka do miasta, w którym nie znam nikogo brzmi przerażająco, ale jestem gotów wyjść ze strefy komfortu. Byłbym wdzięczny za każdą pomoc, sugestię i tego typu rzecz. Myślałem też o pracy za granicą, ale żadnego fachu w łapie nie mam, a pracę w holenderskiej szklarni mam już za sobą i podziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°) #pracbaza #praca #emigracja
  • 8
@FilodendronMonster: Preferencje mam niezbyt sprecyzowane - nic fizycznego (bo jestem cienki bolek w tych sprawach). W turystyce chętnie bym popracował, ale nie mam szczególnego parcia na to i rozważę różne opcje. Na pewno nie praca, gdzie liczy się wygląd, bo mam nieschludne dredy, a ich zamiaru nie mam ścinać ( ͡° ͜ʖ ͡°)