Wpis z mikrobloga

#orange #internet #swiatlowody #swiatlowod

Mam obecnie internet ADSL z Orange (Dom jednorodzinny) który jest doprowadzony napowietrznie i z tego co czytam to w ciągu kilku lat mają likwidować tą technologie.Gdyby zastępowali ją światłowodem to jak to mniej więcej wygląda?
Z tego samego słupa doprowadzą kabel do mojego domu i dalej we wnętrzu domu rozprowadzą światłowód czyli to co wygląda jak żyłka wędkarska i jest ledwo widoczne?
  • 9
@PawelW124: @paruwczanbiedronkowy: Nie doprowadzaja swiatlowodu na wszystkie tereny wiejskie tylko tam gdzie sie oplaca, czesto z dotacji (na przyklad w miast powiatowych lub gminnych...), swiatlowodow Orange ma okolo 4-5 milionow (moze licza to razem z sieciami do ktorych dostep dzierzawia czyli Orange wykorzystuje obca siec zamiast samemu budowac), Neostrada to 11 milionow adresow na 14 milionow adresow w Polsce.

Orange bedzie stopniowo wylaczal dostep po miedzi, nie wszedzie bedzie swiatlowod,
Jeżeli w danym miejscu nie będą mieli światłowodu, to nie zlikwidują miedzi, o to się nie masz co martwić ( ͡° ͜ʖ ͡°) założę się, że będzie sporo miejsc na ledwo zipiącym adslu kilka megabitów nawet za 10 lat. Oni mają ogromne opóźnienia w realizowaniu tych inwestycji światłowodowych które do tej pory planowali, a co tu w ogóle mówić o pokryciu całego kraju.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@PawelW124: do domu doprowadzają kabel o przekroju mniej więcej długopisa i tam instalują skrzynkę z której biegnie cieńszy kabel już bezpośrednio do routera i tylko do niego.
U mnie poprowadzili kabel przez piwnice więc w zasadzie go nie widać, możesz sobie przygotować ewentualnie jakieś peszle czy korytka to poprowadzą Ci tym co im przygotujesz
@PawelW124: już to wyjaśniamy. W przypadku budowy sieci światłowodowej dotychczasowa sieć miedziana może być likwidowana. Kabel światłowodowy doprowadzamy bezpośrednio do routera, który jest instalowany u Ciebie w domu. Router łączy się z Twoimi urządzeniami za pomocą WiFi lub kabla sieciowego.
@OrangeEkspert: ekspercie powiedz mi, jak ładnie poproszę, żeby kabel poprowadzili w ziemi, to da się tak zrobić? Mam wyciągniety peszel przy ziemi, więc nie bardzo chciałbym, żeby mi ktoś niszczył elewację i robił w niej dziury.