Wpis z mikrobloga

Może głupie pytanie, może nie - o co konkretnie biega z tą 3 dawką? Ja prawilnie odchorowałem covida, leciutko i bez problemów, potem się jeszcze zaszczepiłem i teraz chcą mnie znowu szczepić? Sam sobie się dziwię że zaczynam rozumieć ludzi których miałem za szurów, co chwila nowe odmiany będą chyba wymyślać, ja mam już wyfajkowane - obiecali mi że jak się zaszczepię to będzie git i tego się będę trzymał. #koronawirus
  • 67
  • Odpowiedz
  • 0
@Minieri ale wiesz, że ironizowanie "wymyślą kolejny wariant" jest po prostu debilne? Wirusy mutują i to jest fakt. Działo się tak jeszcze przed 2020 rokiem. Stąd też na przykład szczepienia na grypę wypuszczane są co roku nowe, ponieważ jest tyle szczepów wirusa i mutują tak szybko, że zeszłoroczna szczepionka nie będzie skuteczna po roku. Do mutacji dochodzi w przypadku namnażania wirusa w organiźmie zakażonego poprzez błędy w replikacji kodu RNA (SARS-CoV-2 nie
  • Odpowiedz
@avvar: Ale nie napisałem że wymyślą kolejny wariant, rozumiem to co napisałeś - odnosiłem się do obostrzeń - "coś wymyślą" w sensie rząd w stylu do sklepu tylko po 3 dawce itd.
  • Odpowiedz