Wpis z mikrobloga

Mirki, zachciało mi się zrobić reboota dawnego challange'u z Wiedźmina 2, a że na polskim youtubie nie ma przejścia w2 na nagłej śmierci to z chęcią wypełnię tę lukę.

Mój poprzedni wyczyn się nie udał, winnym etap tej grywalnej cutscenki aka wiecznej bitwy, gdzie sterujemy żołnierzem, a nie Geraltem. Ze względu na bardzo duże dmg zadawane przez zjawy na mrocznym + brak dostępu do wiedźmińskich umiejek trzeba mieć bardzo dużo farta, żeby nie zginąć. Wtedy nie wyszło i nie będę robił drugiego podejścia na mrocznym, bo po analizie gameplay'u stwierdziłem, że głównym czynnikiem jest tutaj przypadek i szczęście, żadna konkretna strategia nie działa. Na poziomie niżej, czyli nagłej śmierci (technicznie rzecz biorąc jest to poziom wysoki z tym mechanizmem kasowania save'ów po śmierci) powinno się udać.

Reboota serii robię na zasadach:

1) Poziom trudności: Nagła śmierć;
2) No reloads - każda decyzja, którą podejmę zostaje ze mną do końca przygody, każdy przypadek itd. zapisy będą leciały często, bo boję się crashów, ale wczytanie będzie możliwe tylko przy rozpoczynaniu sesji/po ewentualnych crashach - oby nie/jeżeli coś się bardzo bardzo mocno zabuguje - nie powinno;
3) Glitchless;
4) Bez sztuczek typu podklejanie save'ów, pauzowanie gry, wstaw cokolwiek;
5) Nagrywka w 4k ultrawide z maksymalnym bitratem przez Geforce Experience;
6) Gra zmodowana pod maksymalną grafikę i bugfixy, bez ingerencji w balans i mechaniki - lista poniżej;
7) No commentary, bo nie mam akustyki w pokoju i dobrego mikro;
8) Nie mam save'a z jedynki, niewłasnego nieakceptuję, więc startujemy ze stockowym sprzętem, dodatkowo nawet bez tego z DLC (jeden mod rozrzuca te przedmioty po świecie zamiast dawać je na dzień dobry do ekwipunku - będzie trudniej, bo te spodnie są chyba najlepsze aż do końca II aktu, do tego brak olejów i osełek)

Ok, komu przeszkadza mój flood, tutaj macie tag do czarnolistowania: #maartengra

Dajcie trochę plusów za zachętę, co bym nie wykitował za szybko na szlaku ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Modlista:

All movies upscale
DXVK x32
Extreme Vegetation Rendering Distance
More Sexy II
AI Upscaled Textures (4k)
Project Mersey
Enhanced Camera
Dynamic HUD
Aen Seidhe Eyes
Naked Geralt is Naked
Blue Eyes and Natural Hair for Triss
Geralt of Rivia Face Retexture Witcher 2 (tylko twarz)
Witcher 3 Style Geralt - Irregular Pale Custom (tylko włosy)
EE Blackest Leather Scabbard
EE Black Belt Glossy
Bag instead of book
Customowy profil Nvidia Inspector z A Memoir of Swords and Roses - The Definitive Witcher 2 Experience (Mod List and Guide)
Reforged ENB
Customowy profil Reshade

Wszystkie mody są do znalezienia na nexusie, jakby ktoś nie mógł znaleźć to dajcie znać.

#wiedzmin #wiedzmin2 #wiedzmin3 #gry #pcmasterrace #tworczoscwlasna
Pobierz MarteenVaanThomm - Mirki, zachciało mi się zrobić reboota dawnego challange'u z Wiedź...
źródło: comment_1641574330bs5EuYH6XJy5pi2UMe5LYL.jpg
  • 9
@keton22: ostatnia (najnowsza) wersja gry z goga, w configu ustawiona natywna rozdziałka, widescreen fixer na dokładnie takich ustawieniach jak na screenie.
3x4:3 też działało. Tylko to jest pod 3440x1440, jak masz 5160x2160 to w horizontal resolution podstawiasz swoje.

Ogółem jak pierwszy raz odpalisz to powinien być czarny ekran +dźwięk, klikasz wtedy hotkey - u mnie gwiazdka na numpadzie i obraz powinien się załadować. Wyłączasz grę, odpadasz od nowa i wszystko powinno
Pobierz MarteenVaanThomm - @keton22: ostatnia (najnowsza) wersja gry z goga, w configu ustawi...
źródło: comment_1641632949lmAHOzilXlYAU0qKtZ5vpd.jpg
@MarteenVaanThomm: ok czyli robisz tak jak żeśmy kombinowali, tylko przynajmniej u mnie jak dostajesz obrażenia to efekt na ekranie jest tylko tam gdzie hud czyli 2/3 szerokości i wygląda to głupio. Poza tym niektóre triggery nie chciały działać i misję z walką dookoła balisty na początku robiłem przez to 3 razy.
@keton22: grzebałem w skryptach 3 dni, żeby wyłączyć te winietowe efekty, ale nie ma tego w tych assetach, które można rozpakować jako modder, musi to siedzieć głębiej, zeskalować hudu też się nie da.

Co do triggerów to nie wiem, u mnie działa wszystko normalnie, sprawdzałeś czy w rozdziałce 16:9 te triggery się normalnie u ciebie odpalają?
@Izwlasnejwolisamsiezbaw: mutageny mocy z bonusem do obrażeń, ale wposażone dopiero po zdobyciu 2/2 skilla Impregnacja, który doładowywuje jeszcze bardziej te mutageny. Do tego skille z drzewka szermierza, które dają multiplikator do obrażeń, bo mutageny też się przez to skalują przykładowo Przemoc, Precyzyjne Cięcia itd. Do tego przepotężne skille z alchemii np. Metateza (+30% do dmg XD). Jak sobie to wszystko podliczysz, walniesz prochy, osełki na miecz to wychodzą chore obrażenia (