Wpis z mikrobloga

@SmakoszKotow: Oszukiwać xD Chodzi mi o to placebo, że tylko masełko jedno jedyne i najlepiej smakuje, a jak się zorientowała, że to z masłem mało ma wspólnego to przyznała, że jeden #!$%@?.
A Ty co, wyobrażałeś sobie, że odpakowuje to masło i wyrzucam papierek czy przepakowuje po kryjomu w papier po maśle? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
ale masło zwykle po wyjęciu z lodówki jest klocem a to ok


@umtali No bo finuu to nie jest masło, a mix. Podobny mix produkuje też arla i jest nawet lepsze, bo ma więcej masła w składzie.
  • Odpowiedz
@umtali: zamiast żreć to gówno finuu to kup sobie jakieś prawdziwe masło pokroju Kerrygold (ogólnie jakieś masło od krów karmionych trawą z Irlandii). Smak lepszy, da się je dobrze rozsmarować po wyjęciu z lodówki i nawet nie jest jakieś drogie przy #!$%@? obecnych cenach masła. Jednak bio masełko to bio masełko
  • Odpowiedz
To opakowanie jest nielegalne - ma za dużo wprowadzających w błąd elementów.


@graf_zero: ma na przodzie całkiem dużą czcionką napisane "miks tłuszczowy", wiele tego typu produktów ma to dopiero na tyle, także nie tak źle
  • Odpowiedz
Finuu ma ten ogromny plus, że jest mieszanką oleju i masła a nie niezdrowego oleju utwardzonego. Ze względu na ten skład jest zdrowsze od masła :)


@apee: Obecnie WSZYSTKIE margaryny w EU są "zdrowe", nie zawierają tłuszczy trans.
  • Odpowiedz
W maśle też jest 82%.


@graf_zero: masło robione jest z mleka i ma 83-82% tłuszczu zwierzęcego pochodzącego z mleka.

Miks tłuszczowy może mieć 10% tłuszczu zwierzęcego, a resztę mogą stanowić tłuszcze roślinne - z palmy, słonecznika, rzepaku.

Na tym polega różnica.
  • Odpowiedz
@VCO1: "Zawartość tłuszczu 82%", co sugeruje masło extra oraz "Górskie" w nazwie (w domyśle ...masło). Bo miks tłuszczowy już by był "górski". Niestety myślę, że w tym przypadku IJHARS nie dałby rady tego zakwestionować. Projektant tego opakowania dobrze się spisał.
  • Odpowiedz
ludzie piszący opinie na Ceneo mają inne zdanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@xhxhx: właśnie poczytałem i dostałem raka xD p0lacy którzy mają wypalone kubki smakowe nie znają samaku normalnego masła xD No i na pewno chemia i barwniki bo to nie możliwe żeby masło od krów które karmi się tylko trawą mialo nieco inny smak i aromat xD Tylko pasza z gówna i antybiotyki, wtedy to
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Pan_Nimbus: znalazłem skład

oleje roślinne: palmowy; rzepakowy i słonecznikowy w zmiennych proporcjach, woda, bezwodny tłuszcz mleczny (8,2%), emulgatory (E471, E472c, E322), sól (0,3%), aromaty, barwnik (E160a), regulator kwasowości (E330), witaminy (A, D), Zawartość tłuszczu: 82%. Tłuszcz roślinny 73,8%, tłuszcz mleczny 8,2%
  • Odpowiedz
nie, nie sugeruje. Mówi o zawartości tłuszczu.

@VCO1: Tak, a producent przeprowadził szereg prób, na podstawie których stwierdził, że ten miks ma najlepszy smak i smarowność akurat przy 82% tłuszczu.
Jakby produkt się nazywał "Maso Eksta", to też byś napisał, że to nic nie sugeruje, po prostu się tak nazywa.
  • Odpowiedz