Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#koronawirus #afera ?

Mirki, wiecie, że teraz szczepienia mogą wykonywać szersze zawody niż pielęgniarka.
Właśnie się dowiedziałem od znajomego, który niedawno dostał uprawnienia do szczepienia, że w systemie może sobie sprawdzać DOSŁOWNIE KAŻDEGO.

I tu pojawia się pierwsza ciekawostka (może o tym wiecie, ja nie wiedziałem).
Dane w tym systemie są podzielone na datę wykonania, datę modyfikacji i nazwę szczepionki. Jeżeli mieliście już dwie dawki to są, wiadomo, dwie pozycje.
Po wejściu w każdą pozycję macie "Podgląd szczegółów szczepienia", a w nim:
Dane pacjenta,
pesel pacjenta,
adres pacjenta,
dane pracownika wykonującego szczepienie w tym jego numer pozwolenia wykonywania zawodu oraz nazwę podmiotu leczniczego, w którym było wykonywane szczepienie,
dane pracownika kwalifikującego szczepienie i te same jego dane co w przypadku pracownika powyżej.

Oprócz tego oczywiście: data wykonania, rodzaj szczepionki, EAN, producent szczepionki, seria, status szczepienia, finansowanie szczepienia (z dopiskiem publiczne - szczepienie w punkcie szczepień, to jest możliwość prywatnie? Czemu to jest rozgraniczane?), miejsce podania szczepionki, sposób podania szczepionki, numer dawki, liczba dawek i ilość podanej szczepionki.

#niebezpiecznik @zaufanatrzeciastrona i inni: czy naprawdę byle kto świeżo dostający dostęp ma prawo do sprawdzenia KOGOKOLWIEK? Mój znajomy nie jest ze mną spokrewniony więc to nie jest sprawdzenie mnie po rodzinie. Wystarczy wpisać imię, nazwisko, pesel i otrzymuje się wszystkie dane człowieka dot. szczepienia bez żadnej weryfikacji dostępu. Czy to jest legalne? Członków swojej rodziny sprawdził też bez problemu.

Myślałem, że można sprawdzać tylko osoby, które się bezpośrednio szczepi a nie nieskrępowanie dosłownie każdego w Polsce czy był szczepiony czy nie.

U mnie dodatkowo jest błąd. Wpisane jest, że osoba wykonująca i kwalifikująca szczepienie to jest ta sama osoba (jedna kobieta), kiedy w rzeczywistości kwalifikował mnie lekarz mężczyzna i w drugim pomieszczeniu mężczyzna pielęgniarz mnie szczepił. W obu dawkach jest ten błąd.
Gdzie to mogę zgłosić?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61d74f7137651b000a908a9e
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt
  • 10
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Ale jak nie zna PESELu to nie będzie mógł sprawdzić, a one nie wiszą na słupach ogłoszeniowych. Po drugie każde sprawdzenie zostanie zarejestrowane na jego koncie, wiec może później odpowiedzieć za nadużycia ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
PESELu


@prawilnik: pesel możesz podejrzeć w księdze wieczystej dla dowolnej osoby. Aż sie ostatnio zdziwilem jak zobaczyłem pesele wszystkich sąsaidów na widoku xD


  • Odpowiedz
@bb-8: wydaje mi się, ze to jednak trochę coś innego niż dane medyczne xd Co jest moja własnością i gdzie mieszkam kontra pełna transparentność co sobie dałem wstrzyknąć, kiedy i przez kogo to chyba trochę przeginka xd

  • Odpowiedz