Wpis z mikrobloga

Kupiłem sobie czołg Cobi 2533 M4A3E8 Sherman Easy Eight, bo chciałem mieć jakiś czołg z klocków, a Lego takich rzeczy nie robi. A po drugie nigdy nie miałem zestawu Cobi, więc uznałem, że musi być ten pierwszy raz. No i co się okazało? Że przy drugim worku brakuje kluczowego klocka. XD Plate 2 x 5, widoczny na zrzucie ekranu. Najgorsze jest to, że tego klocka nie da się zastąpić klockiem Lego, bo nie ma takiego plate, który byłby płaskim 2 x 5. XD Oczywiście już zgłosiłem brakujący klocek do Cobi, no ale cóż. Pierwsze wrażenie słabe, ale to się zdarza. XD
#cobi #lego
hoppek - Kupiłem sobie czołg Cobi 2533 M4A3E8 Sherman Easy Eight, bo chciałem mieć ja...

źródło: comment_1641495564Go7vGhgysQoy8Ql9B4DGPK.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@hoppek: dlaczego nie da się zastąpić klockami lego? nie widzę tu problemu chyba, że pod spodem jest jakiś układ klocków, który na to nie pozwala.
Podobno dosyłają brakujące elementy.
  • Odpowiedz
  • 0
@Qullion: Nie da się, bo lego nie ma w swojej ofercie klocka 2x5. Mógłbym tam dać 2x4 i 1x2, ale nawst nie mam takich klocków a już tym bardziej nie w takim kolorze.
  • Odpowiedz
  • 3
Klocek doślą na 100pro tylko trochę poczekasz. 2x5 z lego są, są tez 1x5 tylko w tym kolorze będzie mega duży problem
  • Odpowiedz
@hoppek: Mam od nich 5 czołgów i tylko w jednym (starszej produkcji) miałem brak takiej małej rurki wkładanej w inną. Element i tak siedziałby wewnątrz innego wiec nie widać braku, a bez niego i tak wszystko się trzyma.
Btw dziś złożyłem tego drugiego Shermana - Jumbo "Cobra King".
Musiałeś mieć niezłego pecha ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@piotrveyner: no lego by mi wysłało, ale nawet nie wiem czy w tym kolorze dostałbym.
@jnkkk: @damw: plate 2x5 jest, ale tylko taki jak na zdjęciu.
@LoneRanger: wiesz, gdyby to była jakaś błahostka wewnątrz czegoś, to spoko. Ale tutaj zaczyna się drugi worek, klocek na którym ma się trzymać konstrukcja i okazuje się, że brakuje. A sprawdziłem wszystko dokładnie, bo nauczony doświadczeniem mogłem się
hoppek - @piotrveyner: no lego by mi wysłało, ale nawet nie wiem czy w tym kolorze do...

źródło: comment_1641496489EzHtKzl38GNv2FPSss62h8.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@hoppek w sumie masz rację. Czystego 2x5 nie ma z Lego, są tylko jakieś zmodyfikowane. Pozostaje 2xZ (Z>=6) I ladnie uciąć, to samo z drugiej strony ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@hoppek: tak to nasza rodzima chińska produkcja, ogólnie takie nie za tanie nie za dobre ale pachną cebula z zmienikami, najlepsze jest to ze im się nawet na zdjęciach które są na boxach te cuda pięknie rozłażą i maja szczeliny jak najgorszy chiński syf z alix (ʘʘ)
  • Odpowiedz
  • 3
@d0n_chich0t: Trudno mi to oceniać. Jest to mój pierwszy zestaw Cobi, palce mnie nie bolały przy składaniu, spasowanie elementów jest w porządku, więc nie mam się do czego przyczepić. A brakujące elementy to nawst w Lego mogą się zdarzyć.
@jnkkk: Dokładnie tak. Gdyby lego robiło czołgi z czasów I/II WŚ to zdecydowanie sięgnąłbym po lego.
  • Odpowiedz
  • 0
@damw: No mnie też chodziło o to, że płaskiego nie ma. A specjalnie sobie to sprawdziłem, bo nawet nigdy nie kojarzyłem takiego plate w jakimkolwiek zestawie.
  • Odpowiedz