Wpis z mikrobloga

@wypokk_: muszą być tak dobrane, żeby wszystkie proste się przecinały, żeby było widać wierzchołki obszaru. Na przykład, jeśli dla drugiej serii wyliczysz punkt (1;6) to widać, że nie przetnie prostej 1 i trzeba wziąć większą wartość X.
PS. Jakim cudem dla prostej 5 wyszło (1,5;0)?
@brak_nicku: robiłem to na zasadzie że najpierw 0 zeruje, podstawiam największą możliwą liczbę pod Y a potem na odwrót, albo skoro było odejmowanie to dublowałem po prostu zmienne xd chyba zła metoda
@wypokk_:

5 serie źle obliczyłem, prędzej 1 by tam było, niż 1,5


Ale Ty to zgadujesz czy liczysz? Chyba zgadujesz, bo po pierwsze punkt nadal ma błędne współrzędne, po drugie drugi punkt tej serii też ma błędne współrzędne, a po trzecie seria jest "za krótka" bo nie przecina prostej 1

Już wcześniej pisałem, że każda seria musi mieć 2 punkty, nie jeden. Czemu w 6 jest jeden?
@wypokk_: przecież to jest równanie:

3x-y=3,5
No nie mów mi, że nie potrafisz go przekształcić do postaci:

y=3x-3,5
Albo

x=(y+3,5)/3
A następnie podstawiać do pierwszego równania x i wyliczać y, albo do drugiego y i wyliczać x. Prawdę mówiąc, już powoli tracę nadzieję, że coś z tego będzie :D
@wypokk_: to daje, że wymyślasz sobie x, mnożysz przez 3 odejmujesz 3,5 i otrzymujesz prawidłowy punkt na prostej. Z drugim równaniem bardzo podobnie tylko podstawiasz y. Jak inaczej chcesz te punkty wyznaczać???
@wypokk_:

nie wydaje mi się żeby to było dobrze...


Jest znaczna poprawa :) Nie wiem tylko, czemu zniknęły pozostałe proste, bo tym razem ta seria nie przetnie się z inną, która zniknęła - wniosek prosty - trzeba podstawić mniejsze x, na przykład 1. I nie wiem po co raz podstawiasz tam x, drugi raz y. Podstaw raz x=1, potem x=4. Mam też nadzieję, że wyników nie obliczasz na kartce/kalkulatorze - Excel
przez warunki że x>=0 i y>=0 wychodzi dupa


@wypokk_: nie wiem komu dupa wyszła i gdzie, ale to coraz lepiej wygląda:) Co prawda nadal są jakieś dziwne zapisy w komórkach, zamiast korzystania z formuł, brakuje 6 najprostszej serii, ale może kiedyś coś z tego będzie.

Wniosek jest jeden - postępy są, ale bardzo wolne. Nie wiem, kiedy masz zaliczenie, ale jeśli przed Wielkanocą, to polecam skorzystać z pomocy kogoś kto to
nikt tego nie potrafi z kierunku


@wypokk_: dramat, mi się wydaje, że mógłbym nauczyć rozwiązywać tego typu zadanie dowolnego tłuka, który ukończył podstawówkę :D Tylko potrzebny lepsza metoda niż klepanie na mirko

To jak przeprowadzić 6 serię? tak ma wyglądać jak niżej?


Już odpowiedziałem na to pytanie wcześniej. Trzeba znaleźć 2 punkty dla prostej x = 5,5. Jakim cudem dla y = 5,5 wyszło x=0, skoro prosta jest x=5,5?

I przede