Wpis z mikrobloga

Siemka mirki, takie luźne pytanie, czy około 30tys to normalna cena za #renault #laguna 3 w wersji GT 204KM? Przeglądam internet w poszukiwaniu czegoś bardziej ładownego, koniecznie kombi, bo w moim focusie mk3 po wsadzeniu 2 walizek jest już ciasno. W internecie polecają C5 X7, 508, Superb, Mondeo MK4 2.5t, ale chyba właśnie laguna ma najlepszą benzynę. Na olx jest tego bardzo niewiele

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-laguna-gt-2-0t-204km-bixenon-alcantara-navi-grzane-fotele-tempomat-pdc-serwis-ID6Eblmj.html

https://www.otomoto.pl/oferta/renault-laguna-grandtour-gt-204km-4control-navi-polskora-12-m-cy-gwarancji-ID6EkXZO.html

#motoryzacja #samochody #kupautozmikro
  • 16
@JaTobieTyMi: Laguna w kombi ma najmniejszy bagażnik w tej klasie. Zatem 508, C5, Mondeo, Superb będą dużo bardziej pakowne.

Benzyne ma faktycznie najlepsza z tych wszystkich ale dużo pije, można zamontować LPG, ten silnik to uwielbia ale wtedy w bagażniku wozisz zapas i masz jeszcze mniej miejsca.
Jak nie musi być benzyna to bym się zainteresował czym innym.
@JaTobieTyMi: Miałem L3 z 2.0T ale w automacie i ogółem silnik spoko. Z gazem koszta były lepiej niż akceptowalne. Za 32k bym nie kupił, ogółem drugi raz bym laguny nie kupił. Wszystko w środku trzeszczało, super wygodne to też nie było. Awarii też dużo nie miałem, ale jednak kilka było takich droższych w naprawie. W tej cenie dużo lepsze są wspomniane przez Ciebie C5 czy 508. Z tym, że w C5
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ksiak: @JaTobieTyMi: cena "normalna". GT z 4Controlem zawsze bedzie droższy od nazwijmy to cywilnych wersji. Silnik, który tak na prawdę nie sprawia zadnych wiekszych problemów, LPG lubi jak misio miód. Spalanie gazu duże? Przecież 200KM pod prawą nogą jest do dyspozycji. Dobrze zabezpieczona przed korozją. Tanie w eksploatacji.
Wszystko w środku trzeszczało,


@implossive: masz na yt polski manual co przesmarowac zeby nie trzeszczalo. Fakt, ze jeden weekend i 2 czteropaki trzeba na to poswiecic, ale potem spokoj na zawsze jest
@JaTobieTyMi z tym bagażnikiem to jest bardzo foremny ale w litrach szału nie robi bo ma po bokach dwa duże schowki zamykane które się nie wliczają do tego. Bardzo fajne auto. Ciche, skrzypią zawsze te same rzeczy, u mnie pozbyłem się skrzypień kosztem 8 zł i 10 minut roboty. Jedyne co to pali dosyć dużo, teraz gdybym miał znowu kupować Lagunę szukałbym 2.0 dCi 178KM
@ksiak: maglownica, uszczelka na wale gdzie niestety trzeba ściągać skrzynie, sterownik skrzyni, - to były największe koszty jakie mialem. Teraz ma już 305k przejechane i dalej jezdzi. Ogółem psuły się czasem #!$%@? np. Nie otwierała sie klapka paliwa, wypalały się kostki w światłach dziennych, dwukrotnie termostat, przez to ze ten silnik bardzo sie grzeje to do wymiany były takze cewki. Tak z usterek to chyba tyle, wiec bez tragedii.
@Norskee:
@implossive: tylko jaka masz alternatywe zeby w tym budzecie szukac podobnych rocznikow i podobnego komfortu
cokolwiek z koncernu vw ciezko bedzie dostac ze znana historia, a o rocznikach mozna zapomniec w ogole. Lista sie mocno kurczy wtedy
Od pół roku śmigam Laguną 3 w benzynie. Generalnie Lagunę mega polecam. Rzeczy które irytują to czujniki parkowania które się odpalają jak stoisz na światłach i brak pełnowymiarowych cupholderów. Jak przesiadasz się z Forda to nie będziesz zawiedziony tym jak się prowadzi. Na dobrych kapciach Laguna się klei do drogi i jest bardzo przewidywalna. A cena którą podałeś jest spoko.