Wpis z mikrobloga

RELACJA ZE STANDUPU GLAPY 5 STYCZNIA 2022!

Witam, jako że zapewne nie każdemu chce się słuchać tego #!$%@? poniżej wrzucam najważniejsze myśli tego śmiesznego ulanego ziomka, co publikuje prognozy, które już w momencie publikacji są nietrafione. Relacja w luźnej kabaretowej formule (czyli mniej więcej tak samo jak konferencje Glapy), jednocześnie proszę Narodowy Bank Polski o niewysyłanie mi pozwów bo poniższe zdarzenia są fikcyjne a podobieństwo do osób i instytucji 100% przypadkowe i niezamierzone:

- w przysiędze nie ma, że mamy zbijać inflację "za wszelką cenę"
- kiedyś było gorsze RPP niż my, bo było bezrobocie a teraz nie ma
- stopy zostały podniesione w najlepszym możliwym momencie, wszyscy co się znają mówią, że nie było lepszego momentu na podniesienie stóp, a jak ktoś mówi inaczej to się nie zna
- NBP ma najlepszych ekspertów na świecie
- jak drukowywaliśmy 262 miliardy PLN niemożliwe było przewidzenie, że pojawi się inflacja
- nasze prognozy są w pytę, tylko czasy są nie teges i dlatego prognozy się nie sprawdzają. jak wam nie pasują nasze prognozy to możemy ich nie robić, gońcie się
- nie no tak serio to nadal będziemy je robić, ale nadal nie będą się sprawdzały XD
- tarcza antyinflacyjna łagodzi skutki inflacji w znaczący sposób, jest też zerowy VAT na żywność, rząd jest w pytę
- macie nie wyciągać dzisiejszych przewidywań w przyszłości jeśli się nie sprawdzą
- prąd będzie drożał zawsze, no chyba może ktoś wymyśli nowy sposób pozyskiwania energii i będzie jeszcze bardziej w pytę niż jest
- Stanisław Lem nie wiedział, że jest tylu debili dopóki nie odkrył internetu -> to chyba o tym, że Mircy z tagu #nieruchomosci to debile
- to nie prezes robi prognozy NBP, on je tylko przedstawia i jak są często błędne to to nie jego robota
- "na pewno dzisiaj przedstawiana projekcja się nie sprawdzi" dlatego odbierdolta się od NBP i jego projekcji i od niego xD
- jest w pytę
- nie ma bezrobocia, a bezrobocie jest najgorsze ze wszystkiego
- stopy podnieśliśmy bardzo szybko i znacząco ale rozważnie
- część osób w RPP mówi że obecne stópki to już jest sporo i powinniśmy wyczilować z tym podnoszeniem, ja mówię że jeszcze możemy podnosić
- są tacy co by zawsze podnosili stopy, ale to źli ludzie są, asocjalni, często nawet awanse naukowe tak zyskują! i prestiż i posady bo złym bankom to pasuje
- ale NBP jest narodowy, Polski, więc nie jest zły
- w Czechach bardziej podnieśli stopy a mają większą inflację bazową!
- nieważne czy w lipcu czy w listopadzie byśmy podnieśli nic by to nie dało
- zachowaliśmy się właściwie, a w Ameryce to nadal nie podnieśli stóp!
- inflacja będzie maleć, jest przejściowa
- mam nadzieję, że chociaż ułamek tego co powiedziałem skumaliście
- przestańcie mnie w końcu chamy atakować!
- ja nigdy nie krytykowałem poprzednich ani następnych prezesów NBP
- zostawcie w spokoju NBP!
- NBP jest w pytę
- rząd nie ingeruje w NBP przez uwagi, presje, prośby
- NBP nie zmienił celu inflacyjnego, nadal jest 2,5%
- nie mamy wpływu na ceny niczego (tu wymieniony pierdyliard rzeczy)
- gadam to, ale i tak wiem, że nic nie skumacie głąby
- NBP zarobiło dużo hajsu na was w tym roku, dużo więcej niż w poprzednim
- zarobiony hajsik pójdzie na armię, mówimy o tym wcześniej bo zawsze mówiliśmy w marcu
- jest w pytę
- inflacja jest z zewnątrz - z UE, Rosji, nie ma żadnych wewnętrznych powodów (XDDDD)
- tu zaczęła się sesja Q&A
#nieruchomosci #inflacja #nbp #rpp #bekazpisu #stopyprocentowe
Pobierz affairz - RELACJA ZE STANDUPU GLAPY 5 STYCZNIA 2022!

Witam, jako że zapewne nie ka...
źródło: comment_1641397960ysQkku6a2ynSLOEHunDdcm.jpg
  • 41