Wpis z mikrobloga

@Kulek1981: Cześć, mam pytanie. Zakupilem wczoraj ekspres Evidenca One EA894T. Wczoraj i dzisja rano spienial elegancko. Teraz wogole nie zaciaga mleka... Przeczyściłem wszystko, nie ma opcji ze jest to wina czegoś zatkanego. Masz moze jakas rade? Oddac #!$%@? to dziadostwo czy moze jakas usterka?
#ekspresdokawy #krups
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Spider1919: Szkoda, myślałem że będę mógł odrazu doradzać mirkom w takich przypadkach.
Jedyne miejsce jakie może zawodzić, to sama dysza pary, na której może mleko coś zostawia i potem nie dmucha parą centralnie w zwężenie.
@Kulek1981: @Spider1919: Powiem tak... rano 1,5h cudowałem i czyściłem na wszystkie sposoby - nic nie pomogło.. wrzuciłem wszystko do wody z płynem i zostawiłem na 8h (bylem w pracy). Zadzwoniłem w miedzy czasie do serwisu o poradę.
Po powrocie złożyłem wszystko i dupa nie działa dalej...
I teraz najlepsze. Serwisant powiedział ze czasem dziwne rzeczy dzieją się jak woda jest zbyt miękka ... oraz ze czasem nawet drobinki jakieś mogą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kapral_Marchewa: Spieniacz działa tak - para pod ciśnieniem wylatuje z dyszy i trafia w zwężenie. Jeżeli nie trafi celnie, nie powstaje podciśnienie i leci para. Mój strzał to coś na końcówce jeszcze na dyszy ekspresu, dlatego mycie zaparzacza nic nie daje. Zabrudzenie zmienia lub zaburza kierunek wylotu pary i spieniacz przestaje zaciągać mleko.
@Kulek1981: masz absolutna racje. Sprawdziłem, po ściągnięciu całego zestawu spieniacza z dyszy leci pod dużym cisnieniem para. Wcześniej to wyglądało tak jakby przy robieniu herbaty. Hmm czy to możliwe ze filtr blokował pobór wody i nie mógł wytworzyć odpowiedniego ciśnienia do wytworzenia pary? Cos go ewidentnie blokowało
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kapral_Marchewa: Raczej mało możliwe, bo filtry nie stawiają aż tak dużego oporu, no i do wytworzenia pary, wystarczy niewielka ilość wody.
Ale jeżeli wystarczyło zdjąć filtr, to może gdzieś powietrze wpuszcza czy coś, nie mam pojęcia.
Do filtrowania zwykle taniej jest kupić britę i z niej nalewać do ekspresu, jak montować filtr przepływowy na zbiorniku.
@Kulek1981: zapoznałem sie trochę bardziej z załączoną instrukcja i tutaj kolejna ciekawostka dotycząca sytuacji opisanej jako "brak pary z dyszy" (a wiec to co ja miałem i co powodowało brak podciśnienia do zaciągania mleka). Sugerują aby wyjąc fitler krupsa, zalać woda z wysoką zawartością wapna a następnie puścić cykl pary 5-10 razy. A wiec to co wykonałem bezwiednie, ale tez co zasugerował serwisant poniekąd. Nie rozumie dlaczego woda miękka ma taki