Wpis z mikrobloga

Gardzę wszystkimi, którzy nadal udają, że tu chodzi tylko o ich zdrowie i nie widzą, a raczej nie starają się lub nie chcą widzieć, w którym kierunku to idzie i w jakim celu wykorzystywane są szczepienia. Nie zasługujecie na nic, tylko krótkie trzymanie za mordę, jak bydło.

#koronawirus #covid19 #szczepienia #cbdc #banki #neuropa #pis
Zapaczony - Gardzę wszystkimi, którzy nadal udają, że tu chodzi tylko o ich zdrowie i...
  • 67
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

BIS oraz IMF wraz z m.in. FED oraz Europejskim Bankiem Centralnym już od lat pracują nad CBDC (w sumie to huby w Azji, Europie i USA są już gotowe i system jest już testowany), a co się z tym wiąże? Pełna inwigilacja ludzi na całym świecie oraz pełna kontrola tego systemu.


@Zapaczony: Tylko, że takie rozwiązanie ma swoje plusy. Rozumiem powody nieufności, niemniej inwigilacja nie zawsze wiąże się z czymś
  • Odpowiedz
  • 1
@addendum nie pierwszy raz osoby na tym portalu placzą o jakiejś wyimaginowanej inwigilacji paszportami covidowymi jednocześnie płacąc wszędzie kartą czy nosząc przy sobie smartphone.
  • Odpowiedz
@Zapaczony: toksyczne są kraje w których można zginąć na drodze bo polak wie lepiej ile można jechać w mieście
albo roznosi choroby bo polak wie lepiej ze szczepionki to zło
  • Odpowiedz
Tylko, że takie rozwiązanie ma swoje plusy. Rozumiem powody nieufności, niemniej inwigilacja nie zawsze wiąże się z czymś złym. Z jednej strony kwestia daty ważności takiego środka płatniczego zdaje się być sporym zagrożeniem, bo w zasadzie dlaczego ograniczać czas jej rozdysponowania, z drugiej kontrola przykładowo datków na dany cel jest sposobem na uniknięcie nadużyć - podobnie z szarą strefą. Tak samo w przypadku europejskiej tożsamości cyfrowej - ma to swoje plusy i minusy, jednak nie popadałabym w myślenie, że nie przyniesie to społeczeństwu żadnych realnych korzyści.


@addendum: no właśnie o to chodzi, że brane są pod uwagę tylko korzyści tych rozwiązań, nie ma żadnych debat publicznych, to, że można coś takiego wprowadzić, ze względu na dane korzyści, nie oznacza, że warto coś takiego wprowadzać z powodu minusów takich rozwiązań. Przecież spójrzmy (sorry za radykalny przykład, ale nie przychodzi mi aktualnie żaden inny do głowy) np. jak wiele korzyści z naukowego punktu widzenia jest eugenika, ale jednak z pewnych przyczyn pomimo działań w wielu krajach (w Polsce również), nie stosujemy jej na porządku dziennym.

Nie rozumiem jedynie, jak do tego wszystkiego ma się kwestia
  • Odpowiedz
nie pierwszy raz osoby na tym portalu placzą o jakiejś wyimaginowanej inwigilacji paszportami covidowymi jednocześnie płacąc wszędzie kartą czy nosząc przy sobie smartphone.


@neonn: niestety, ale są to systemy rozproszone, które nie są przydatne do wprowadzenia bazy centralnej oraz CBDC.
  • Odpowiedz
przecież to jest dosłownie to samo co na tym obrazku xD plus mamy jeszcze starą jak świat teorię o globalistach i rządzie światowym wymyślilibyście coś nowego bo ten sam spisek wałkujecie od 30 lat


@KoneserDenaturatu: dopiero teraz zauważyłem ten komentarz, bo nie dostałem powiadomienia. To nie jest spisek, lecz najzwyczajniejsze fakty, ale jeśli nie, to napisz dlaczego tak nie jest. Jestem człowiekiem, który cały czas idzie przez życie, obserwując i słuchając wszystkiego dookoła i byłbym ci naprawdę wdzięczny, jeśli poświęciłbyś chwilę i wytłumaczył mi:

1. Jak wygląda dzisiejsza ekonomia oraz ile pieniędzy jest w obiegu?
2. Co stało się w 1971 roku i jaki to miało wpływ na
  • Odpowiedz
no właśnie o to chodzi, że brane są pod uwagę tylko korzyści tych rozwiązań, nie ma żadnych debat publicznych, to, że można coś takiego wprowadzić, ze względu na dane korzyści, nie oznacza, że warto coś takiego wprowadzać z powodu minusów takich rozwiązań. Przecież spójrzmy (sorry za radykalny przykład, ale nie przychodzi mi aktualnie żaden inny do głowy) np. jak wiele korzyści z naukowego punktu widzenia jest eugenika, ale jednak z pewnych przyczyn pomimo działań w wielu krajach (w Polsce również), nie stosujemy jej na porządku dziennym.


@Zapaczony: Tylko kwestia taka, na ile możemy oszacować minusy takich rozwiązań? Uważam, że tutaj wiele zależy od dalszych postępowań w tej sprawie i tego, w jaki sposób będzie wykorzystywana taka kontrola. Może to gdzieniegdzie przypominać "drugie Chiny", lecz nie musi. Mniemam, że byłoby to rozwiązanie wprowadzane stopniowo, gdzie trzeba wziąć pod uwagę przyjęcie go i reakcję społeczeństwa na nie - co jednak ciężko przewidzieć.

Co do samej eugeniki, tak na marginesie, to w zasadzie nie stosujemy jej w dużej mierze dlatego, że obecna wiedza (oparta nie tylko na historii jej wprowadzania) podważa jej skuteczność. Raz, że wyeliminowanie (a w sumie bardziej zmniejszenie występowania) wadliwego genu zajęłoby obserwację wielu pokoleń, dwa, nawet te "dobre" geny nie muszą stworzyć jednostki doskonałej - zbyt dużą rolę grają tutaj czynniki środowiskowe. A kwestie moralne, to już swoją
  • Odpowiedz
Tu też bym zaznaczył że mam "zielony certyfikat" bo okazuje się że moja zmywarka ma jakiś tam właśnie zielony certyfikat.


@KerimChan: A potem przy kasie przy weryfikacji tego certyfikatu odszedłbym od lady bez jedzenia i bez pieniędzy

Dokończyłem za ciebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
no właśnie chodzi o to, żeby kontrolować jeszcze bardziej zachowania przeciętnego Kowalskiego, a wszystkie dane, które będą zebrane w jednym miejscu posłużą się sztucznej inteligencji oraz cybernetykom nad dalszymi wykorzystaniem tych danych


@Zapaczony: ale co wielkim światowym finansjerom czy korporacjom po danych zwykłego Kowalskiego? Tego nie rozumiem. Czy to nie brzmi trochę tak, jakby ktoś miał po prostu o sobie zbyt wysokie mniemanie i wydawało mu się, że cały zapis
  • Odpowiedz