Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim,
Zastanawiając się nad sensem życia na tym padole wpadła mi do głowy taka myśl:
Czy wg. was trudno byłoby się dla kogoś, kto amatorsko programuje w Javie i jest po studiach typowo mechanicznych z domieszką automatyki (Trzy semestry- podstawy teoretyczne [tj. transmitancje, odpowiedzi, PID, i cały ten bajzel, screen z zagadnieniami poniżej], + programowanie w matlabie i schematy w Simulinku) pójść w stronę Embedded C++? Pomyślałem o czymś takim, bo pozwoliłoby mi to zostać w mojej branży (w sumie w tej samej firmie nawet), a jednak być programistą.
Bylibyście w stanie polecić jakieś materiały?
#programowanie #programista15k #embedded #mibm #mechanika #mechatronika
Pobierz arct2 - Cześć wszystkim,
Zastanawiając się nad sensem życia na tym padole wpadła mi ...
źródło: comment_1641328733NZmMVU4uRSTPNLCuJp2rUw.jpg
  • 12
@arct2: Cześć, myślę że jak najbardziej. Z materiałów to może Ośla Łączka EdW, Forbot, na początek zabawa z arduino, można też dołożyć RPI, ale pewnie inni polecą coś bardziej aktualnego, wybór jest spory, z pewnością coś znajdziesz. Inna sprawa to stawki w embedded vs Java, sprawdź je zanim się weźmiesz ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@arct2: idz, powodzenia z cpp! Dobry jezyk ktory wymaga myslenia! Ucz sie go. Ja na yt polece kanal do nauki podstaw i nie tylko: chilitonatonuddle oraz the cherno. Niby gamedev kanaly ale mega wyjasniaja duzo rzeczy z cpp i oop
Inna sprawa to stawki w embedded vs Java, sprawdź je zanim się weźmiesz


@atari666: @atari666: Wiem... tylko kurde żal tracić tyle lat nauki na pisanie crudów w springu xD
Skąd to może wynikać? Kurde takie fizyczne systemy to jednak sporo trudniejsza sprawa niż klepanie kodu w Javie, ja czasami pisząc w InteliJ czuję się bardziej jakbym klikał poszczególne funkcje niż rzeczywiście programował xD
@arct2: Rozumiem, ja z kolei siedzę w embedded/low level i faktycznie robota fajna (teraz branża półprzewodnikowa, wcześniej automotive) ale jak widzę ile oferują czy to za javę, czy też frontend w js, to jednak tyłek piecze :D dochodzi jeszcze kwestia ograniczonej możliwości pracy zdalnej, obecnie nie mam z tym problemu, od pandemii się poprawiło, wcześniej bywało różnie.
@arct2: Wystarczy spojrzeć jakie są oferty pracy. Różnice są rzędu ~2k dla midów, ale jak jesteś ogarnięty to na luzie możesz zarabiać więcej, niż ci wszyscy frontendowcy. O ile nie jesteś bardzo zafiksowany na kasę to polecam tę ścieżkę, jest dużo ciekawsza.
@Malkof: No fajnie by było, ideałem byłoby połączyć pracę normalnego inż mechanika (CAD itd.) z programowaniem. Ale kurde nie widziałem nigdzie takich ofert :/