Wpis z mikrobloga

Mirki, znacie jakiegoś majstra od rozliczeń pensji na kontrakcie w ramach Unii? Mam ciekawą ofertę pracy na statku, ale zarząd efektywny łajby jest w Holandii, co oznacza opodatkowanie dochodu. Z drugiej strony, marynarzom przysługuje ulga abolicyjna w pełnej wysokości bo marynarz. Z trzeciej, firma daje mi papierek do podpisania, że nie będę musiał płacić podatku w Holandii (40%), ale deklaruję że będę go opłacał w kraju zamieszkania. I nie wiem czy ta ulga abolicyjna w tym wypadku mnie dotyczy, skoro nie płacę żadnego podatku. W sumie nie wiem kogo szukam - księgowego, doradcy podatkowego czy jeszcze kogoś innego

Sprawa jest dość ważna, bo po odliczeniu 32% na Nowy nierząd pensja robi się dużo mniej atrakcyjna.
#podatki #marynarz #offshore
  • 13
@karski:

Romowicz to mnie zedrze tyle, że taniej mi wyjdzie podatek zapłacić - 10 tysięcy za rok opieki prawnej bez żadnej gwarancji wygranej, wiem bo gadałem z nimi ostatnio ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do tego chłop się zblaznił przy ostatniej zmianie ulgi abolicyjnej.

Easyocean zresztą nie lepsze, od mojego ABka, starego chłopa wzięli 500 złotych za wypełnienie PITu( ͡° ͜ʖ ͡°)
@karski:

Obczaiłem Grififna - sorry, ale oni mylą pojęcia - mówią o marynarzach pracujących pod daną banderą, gdzie nie ma to żadnego znaczenia, liczy się siedziba zarządu efektywnego. Natalię obczaję.

Natomiast zależy mi na kimś, kto nie zajmuje się stricte marynarzami, bo przez średnie ogarnięcie naszych dzielnych matrosów dużo firm nauczyło się, że po dopisaniu do czegoś słowa "marynarskie" można dopisać do ceny 100% albo i więcej.
@bartek555:

Rozumiem że w 6 minut przeczytałeś tą kobyłę?

Wielki Bór vibes: "Należy uwypuklić fakt, iż językowa wykładnia przepisu ustanawiającego definicję pojęcia "transport międzynarodowy" prowadzi do błędnych wniosków, niezgodnych z istotą Konwencji. Przyjęcie, że przez "transport międzynarodowy" należy rozumieć wyłącznie przewóz towarów czy pasażerów pomiędzy portami znajdującymi się w różnych Państwach oznaczałoby, że zamiarem Państw-Stron było różnicowanie sytuacji prawno-podatkowej marynarzy wykonujących pracę na statkach przeznaczonych ściśle do przewozu towarów czy pasażerów
@tygrysoffshorowy: Przeczytalem pierwsze kilka zdan o tym jaki przypadek rozpatrywali, na wachcie jestem ;D

Anyway, nie ma u nas prawa precedensu, ale bardzo dobrze gdyby wszyscy reprezentowali takie podejscie. Ja 2x z rzedu dostalem abolicje za Holandie (tez OSV). Gorzej jak ci urzad skarbowy #!$%@? cos wg swojego widzimisie, ty musisz oczywiscie to zaplacic, a potem walczyc o swoje po sadach.
@bartek555:

No niestety nie jest to wiążące w żadnym stopniu, ale są podniesione fajne argumenty, które zamierzam wykorzystać w swoim piśmie. Zobaczymy co wyjdzie. 3 rok z rzędu celuję w prawnika albo doradcę, 3 rok ostatecznie napiszę sam ( ͡° ͜ʖ ͡°)