Wpis z mikrobloga

@TheDzions: Ale zmienna jest teraz prawie w okolicy 5% już, bo dokladasz marże banku. Przy tej inflacji stała stopa na 3.69% to rzeczywiście jak za darmo, nawet jak tylko na 5 lat. Jeszcze się okaże, że za 5 lat akurat będziemy w cyklu obniżek po tym jak teraz stopy wywali do góry xD
  • Odpowiedz
  • 0
udowodnij, a nie kasuj wpisy


@TheDzions: Usunęłam ponieważ biadoliles jakieś głupoty. Przedstawiłeś swoją ofertę stałych stop i ogłaszasz, ze każdy ma taka sama xd
  • Odpowiedz
@podomka: W tym momencie moje stałe oprocentowanie to 3.07, kilkoro znajomych przekonywałem do tego aby brali w podobnym czasie też stałe żadne się nie zdecydowało
  • Odpowiedz
brali zmienna w 2021


@podomka: A jak brali w 2019 roku to już ok?
Kredyt na 30 lat a Ty przeżywasz, że ktoś przez rok lub dwa zapłaci trochę więcej.
Przecież stałe stopy to nic innego jak uśrednione stopy przewidywane przez najbliższe 5 lat
  • Odpowiedz
  • 0
@podomka: W tym momencie moje stałe oprocentowanie to 3.07, kilkoro znajomych przekonywałem do tego aby brali w podobnym czasie też stałe żadne się nie zdecydowało


@poczam: 3% to dużo. Powyżej 2.5% brałabym zmienne. Ja mam poniżej 2% stałe.
  • Odpowiedz
  • 0
brali zmienna w 2021


@podomka: A jak brali w 2019 roku to już ok?
Kredyt na 30 lat a Ty przeżywasz, że ktoś przez rok lub dwa zapłaci trochę więcej.
Przecież stałe stopy to nic innego jak uśrednione stopy przewidywane przez najbliższe 5 lat

@mayek: W 2019 była inna sytuacja ekonomiczna w kraju. Tytanie intelektu xd
  • Odpowiedz
@podomka: brałem na zmiennym na początku 2021 (umowa w lutym) i mało który bank miał wtedy stałe w ofercie, gdybym brał pół roku później to faktycznie mógłbym imo się czuć dzbanem (wtedy już większość banków miała takie oferty). Takie życie, wiedziałem co podpisuję ( ͡° ͜ʖ ͡°) szczęśliwie daleko od pod korek nawet przy stopie z poziomów lat 90
  • Odpowiedz
  • 0
Chyba lepiej wiem jaki mam kredyt xd mam później 2-260245184 nie jestem jedyna.


@podomka: jaki bank i w jakim miesiacu?
no chyba ze brales w jakims spoldzielczym...
zaden nie mial poniezej 2 ch wiekszy

@szczebrzeszynek: No chyba nie. Nie brałam w spółdzielczym. Wniosek złożony jakos latem, chyba sierpień.
  • Odpowiedz
W 2019 była inna sytuacja ekonomiczna w kraju. Tytanie intelektu xd


@podomka: No właśnie. Za dwa-trzy lata też może być inna sytuacja. I co wtedy?
Powtarzam: kredyt jest udzielany często na 30 lat, a stopy zdążą jeszcze kilka razy spaść i wzrosnąć.
  • Odpowiedz
  • 0
W 2019 była inna sytuacja ekonomiczna w kraju. Tytanie intelektu xd


@podomka: No właśnie. Za dwa-trzy lata też może być inna sytuacja. I co wtedy?
Powtarzam: kredyt jest udzielany często na 30 lat, a stopy zdążą jeszcze kilka razy spaść i wzrosnąć.

@mayek: Ale co z tego, ze jest udzielany na 30? Można spłacić w 5. Mało prawdopodobne, ze w 3 lata będą niższe niż moje stałe. Stałe
  • Odpowiedz
Mało prawdopodobne, ze w 3 lata będą niższe niż moje stałe.


@podomka: Sugerujesz, że przez 5 lat zapłacisz mniej odsetek niż ktoś kto wziął w tym samym czasie kredyt ze zmiennym oprocentowaniem?
Czemu bank wolał pożyczyć Tobie na niższy procent, niż komuś innemu na wyższy?
  • Odpowiedz