Wpis z mikrobloga

Miraski z #uk #anglia planuje w ciagu kilku najblizszych miesiecy wybrac sie autem do Polski z uk jako, ze w koncu siedze na swoim i moge przewiezc troche swoich rzeczy zaleglych z Polski posiadanych zanim przeprowadzilem sie do UK. Jade na Pomorze Zachodnie i jako, ze nigdy nie jezdzilem autem do Polandii to chcialbym sie zapytac o kilka rzeczy:

- Google Maps mi proponuje przejazd "Channel Tunnel train to Coquelles", czy jest to lepsza opcja niz promem w Dover?
- Nastepnie proponowana trasa przebiega przez Francje, Belgie, Holandie i Niemcy - czy jadac przez te kraje po autostradach potrzebuje jakichkolwiek winiet czy tez placi sie na bramkach? O jakich kosztach tutaj mowimy jakby co?
- Sugerowany czas trasy to 15.5h (900 mil). Czy jak google wylicza ten czas to uwzglednia czas oczekiwania na przejazd przez tunel? Ile Wam srednio czasu zajal przejazd calej trasy?
- Czy braliscie trase na raz czy po drodze ogarnialiscie jakis nocleg? Jechaliscie sami czy jechaliscie z kims sie zmieniajac?
- W ktorym z wyzej wymienionych krajow (+ Polska) wyjdzie najtansze tankowanie benki?
  • 18
@adriano30:

1. tak, pociąg jest super, pyk pyk 30min w swoim autku możesz się przekimać i jest fajrant, prom to mordęga, nie dość że czekasz to potem musisz wyjść z auta, siedzieć w niewygodnych fotelach (o śnie zapomnij) wśród wrzeszczących ludzi, płyniesz prawie 2h i jest tragedia

2. Nie potrzebujesz nic.

3. Normalnie mi pokazuje 24h (z promem) mój rekord to 17h ( ͡° ͜ʖ ͡°) więc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@adriano30: płynąłem w jedną stronę promem a w drugą pociąg i tunel, i tunel jest o wiele szybszy a na dodatek jest tam ciągle zasięg sieci komórkowej (francuski Orange jak pamiętam) więc roaming i necik działa.

Po drodze nie ma znanych mi opłat za autostrady, dopiero w PL.

Reszta wg uznania, nie odpowiem Ci na pytanie czy dasz radę, sam musisz wiedzieć. Nie warto kozaczyć bo na tak długiej trasie kilkadziesiąt
@Wujek_Fester: mam rzeczy w dwoch roznych miejscowosciach dosc oddalonych od siebie plus mam sporo rzeczy, ktore wolalbym zeby kurierzy nie poniszczyli przy transporcie. Na rodzine nie mam co liczyc zeby to za nas ogarneli.

Druga sprawa to nie wiem jakby to wygladalo z deklaracja celna, wiem ze przy przewozie mam chyba limit do 390 funtow na osobe, wiec mysle ze bylbym w stanie wszystko zabrac przy 2 osobach (glownie ksiazki, narzedzia
jasne super elegancko wyjasnione, dzieki wielkie! Wiem ze Ty lubisz jezdzic szybko - jak z radarami na tych trasach to wyglada? Waze dobrze je pokazuje jak cos?


@adriano30: tylko na paru zjazdach, używaj Waze i Ci ogarnie. Nie wiem jak na północ Polski bo jadę zwykle na południe - poza zjazdami i naprawami bez przypałów raczej.
- Google Maps mi proponuje przejazd "Channel Tunnel train to Coquelles", czy jest to lepsza opcja niz promem w Dover?

@adriano30: Nigdy więcej promu! Tunel jest mega wygodny, jak wspomniał @Sorek już. Pół godzinki sam przejazd, można się przekimać w aucie. Jak rezerwujesz przeprawę z wyprzedzeniem, ceny są spoko. Co jest bardzo istotne i odejmuje dużo stresu - Do 2h przed i 2h po można jechać pociągiem bez dopłaty, do 6h
@adriano30: Jesli chodzi o radary to w tle możesz mieć odpaloną apkę Radar bot albo Camsam(ta druga podobno lepsza ale jeszcze nie testowalem) No i w Polsce obowiązkowo Yanosik :) Raczej staram się jeździć przepisowo ale zagapić zawsze się można więc polecam używać.

Też uważam, że tylko tunel, promem choć taniej to męczarnia nieporównywalnie większa, szczególnie na powrocie.
skąd jedziesz? bo jak przeprawiasz się z Dover, to owszem, ale np. ja płynąłem na trasie Hull-Rotterdam i to w ogóle kulturka bo płyniesz w nocy i sobie śpisz, a rano jesteś na miejscu. Nie wiedzieć czemu google nie widzi takich takich tras promowych, trzeba go zmusić, by je rozpatrywał przeciągając trasę do szlaku wodnego.
@adriano30:
Też uważam, że tylko tunel, promem choć taniej to męczarnia nieporównywalnie większa, szczególnie na powrocie.


@Lanza: płynę z Harwich do Rotterdamu i kimka w nocy jest bezcenna. Nie neguję pociągu bo jest też wygodny, ale nie mówiłbym że prom jest do niczego
jak bedziesz jechal szybciej, to najprawdopodobnie bedziesz sie bardziej meczyl, bo bedziesz potrzebowal wiekszego skupienia.


@Voltix: @adriano30: to zależy od samochodu już. Aczkolwiek jak jedziesz szybciej to mniej Ci się chce spać bo się mniej nudzisz. Szczególnie w nocy.

Audiobooki są spoko, albo najlepiej podzwonić po znajomych jak nuży. Rozmowa z innymi to najlepsza opcja na budzenie mózgu :D