Wpis z mikrobloga

Wprowadzenie wyższych mandatów za łamanie przepisów drogowych będzie miało katastrofalne skutki dla budżetu państwa.
To co robią teraz kierowcy to spokojna powolna jazda zgodnie z przepisami. Nikt nawet na małych odcinkach nie daje gazu. Efektem tego jest mniejsze zużycie paliwa. Co za tym idzie ludzie rzadziej będą tankować i mniej zużywać benzyny. Czyli mniejsze wpływy z podatków za paliwo.
Będzie jak z podatkiem cukrowym. Miało być 3mld a jest ledwo ponad 1mld.
#podatki #mandaty #przepisydrogowe #polskiedrogi #nowywal #nowylad
  • 7
  • Odpowiedz
Wprowadzenie wyższych mandatów za łamanie przepisów drogowych będzie miało katastrofalne skutki dla budżetu państwa.


@Badyl69: Legenda o kierowcach którzy z mandatów utrzymywali budżet tego państwa to tylko legenda.

W stosunku do całości wpływów do budżetu państwa, grzywny (i to wszystkie, a nie tylko mandaty za ruch drogowy) to poziom pojedynczych promili i wartość w zasadzie bez znaczenia, bez względu na to czy kierowcy mandaty przestaną płacić, czy nagle zaczną płacić nowe,
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@hellfirehe pomijamy wartość mandatów.
Sam fakt sprawia że to zmienia zachowania dużej grupy, masy ludzi.
Dziennie w Polsce sprzedaje się średnio Okolo 103mln l benzyny.
Z pół miliarda złotych dziennie wpada za paliwo. Jeżeli ta wartość spadnie o 2-3% to budżet traci miliardy w skali roku.
Społeczeństwo jest złe bo są wysokie kary. Państwo jest biedne bo spadają wpływy.
  • Odpowiedz
@Badyl69 no tak, tak, ale imo póki pieniądz jest w obiegu, a nie w skarpecie to państwo "zarabia".
Chociaż nie skończyłem, żadnych finansów ani ekonomii to mogę się mylić ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Badyl69: mam odwrotne wrażenie, w mieście nadal nikt się nie zatrzymuje przy przejściu dla pieszych pomimo że piesi są już jedna nogą na pasach, przejeżdża kilka samochodów i nic.
  • Odpowiedz