Wpis z mikrobloga

Ma ktos pomysł dlaczego FPS mi spadaja? mimo mysle ze jeszcze wmiare dobrego kompa to tylko jak patrze w ziemie mam 75fps jak sie rozgladam po wiosce czy to na multi czy swoim swiecie to max 30fps?

#minecraft
  • 18
@Cziw: no nie wiem, może generowanie klatek ziemi jest łatwiejsze niż generowanie chmur, budynków, postaci, trawy, drzew, wykonywanie skryptów ¯\_(ツ)_/¯
@Cziw: Uno, obniż RAM z 32 do 20GB
Minecraft korzysta ledwo z 18% tego co mu dałeś ¯\_(ツ)_/¯

Dodatkowo obniż sobie generowanie chunków do max 12, nie masz zbyt nowego kompa na więcej
@Cziw: Krąży teoria od zamierzchłych czasów (wersja 1.3 bodajże) że Minecraft na javie korzystać powinien maksymalnie z 24GB jako serwer i 16GB jako gra.

Podobno powyżej tej wartości MC musi organizować i zarządzać nie dość, ze samą grą, to jeszcze pustym miejscem, którego jest 2x więcej niż potrzeba.
Dlatego ja na przykład mam 6GB RAM przypisane do gry i mam średnio 75FPS w grze jak gram na zewnętrznym serwerze
@mopig: mod na optymalizację skraca zasięg widzenia, zmniejsza resp mobów, ogranicza odświeżanie chunków, zmniejsza grafikę oraz usuwa część cząsteczek

Najlepiej ustawić sobie generowanie chunków na 9 i mieć spokojnie 50-70FPS
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MePix: skracać zasięg nie skraca, resp mobow nie jestem pewien ale również nie zauważyłem/nie odczuwam. Dla niedzielnego gracza wrzucenie nawet głupiego optifine zwiększy komfort grania bardzo mocno.
@MePix: Nie znasz się, Minecraft powinien mieć przypisane maksymalnie 4GB ramu o ile nie korzystasz z jakichś wielkich modpacków i nie, mody optymalizacyjne do Minecrafta nie wpływają negatywne na wygląd gry, nawet wręcz przeciwnie.
@Cziw Przypisz mniej ramu i wrzuć moda Sodium.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MePix:

Dodatkowo obniż sobie generowanie chunków do max 12, nie masz zbyt nowego kompa na więcej


Mam tą samą kartę graficzną i gorsze CPU, mogę bez problemu grać na renderze 32 chunków.
@Redwood4413: mam 960 teraz i 10300F i nie mogę grać na więcej niż 20 bo mi FPS robią pokaz slajdów.

Lepiej byś pokazał film jak na 32 renderach masz płynną grę a nie piszesz tylko
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MePix: Dodatkowo

@mopig: mod na optymalizację skraca zasięg widzenia

No nie do końca, Optifine zwiększa zakres suwaka do 64 chunków ale to nie jest z niczym "powiązane" i można łatwo ustawić dowolną ilość.

ogranicza odświeżanie chunków

Nie, Sodium czy chyba nawet Optifine przyspiesza wczytywanie chunków kilkakrotnie.

zmniejsza grafikę

W jakim sensie? xD
Modyfikacje które wymieniłem wygładzają na przykład oświetlenie pod wodą.

usuwa część cząsteczek

A to już zależy jak sobie