Wpis z mikrobloga

Taką ciekawostkę z #lutowanie #elektronikadiy właśnie znalazłem na Ali, wygląda na to, że groty T12 doczekały się wreszcie czegoś choć trochę bardziej przypominającego normalną stację lutowniczą :)

https://www.aliexpress.com/item/1005003457281300.html

Cena co prawda jak za dwa tradycyjne KSGERy, ale jakoś przyjemniej mi się na tą stację patrzy.
Choć z drugiej strony jeden jedyny test, jaki póki co znalazłem w necie (rosyjskojęzyczny) trochę studzi zapał, bo z bliska i bez fotoszopa ta stacja zaczyna wyglądać dość badziewnie, to jednak autor filmu się wypowiada o niej raczej pozytywnie.
Co sądzicie?
Pobierz Jarek_P - Taką ciekawostkę z #lutowanie #elektronikadiy właśnie znalazłem na Ali, wyg...
źródło: comment_1641245077TAhXBhki1iBDhwRGG3kD9q.jpg
  • 19
A co złego w ksgerach?


@WolfSky: technicznie nic, po prostu nie pasuje mi design, potrzebuję czegoś stacjonarnego, co albo będzie stało na biurku, tak jak te klony JBC albo część "stojąca" wleci na półkę nad biurkiem, a KSGER jakoś mi w tej roli nijak nie pasuje, dlatego zaparłem się, że poczekam na jakąś "normalną" stację na groty T12. I wygląda na to, że czekanie się opłaciło, z jednej strony @marcho87 pokazuje
@Jarek_P: Podniecasz się kolejnym chińskim gownem które udaje jbc, a dlaczego gowno? Bo udaje jbc ;) nie słyszałem jeszcze o ani jednym takim który nie byłby szajsem. Chińczyk kiedyś jako tako groty ogarniał do jbc, szczególnie te o większych rozmiarach gdzie precyzja nie odgrywała znaczenia ;)
Podniecasz się kolejnym chińskim gownem które udaje jbc,


@Pan_Slon: tak, a powód jest prosty: nie zarabiam na tym sprzęcie, na JBC mi zwyczajnie szkoda kasy do zwykłego domowego majsterkowania.
@Jarek_P: mam to i2c z kolbami 245 i 115 do tego oczywiście ori kartridże jbc bo Chińczycy robią jakieś protezy tylko. Osobiście nie widzę różnicy miedzy ori jbc, a tym Chińczykiem. Dla domowego warsztatu wspaniała sprawa bo mamy duże groty jak i najmniejsze obecnie jbc pod mikroskop w 1. Do tej pory trzeba było kupować adapter za 100usd żeby podłączyć 245 i 115 do 1 stacji a tu mamy 3w1 (245,210
@hrumque: tak przyznaje, ze ciezko to zrozumiec bo sam rwalem wlosy z glowy jak zamawialem kolbe t115 dla siebie. Jest straszny chaos informacyjny w tym temacie. Nawet na podanej przez ciebie stronie filmik pokazuje, ze t115 dziala, a w opisie, ze nie obsluguje. Tak, na filmie to dziala przez adapter, ale to stacja pokazuje c115.

W kazdym badz razie faktycznie w tym co ty i Jarek zalinkowales jest inny model, ktory
Panowie @jasonfly: @hrumque: @WebSpider: @wypokowy_expert: a powiedzcie mi, jak wypada praca z JBC w porównaniu z T12? Albo inaczej pytając: czy do amatorskiego (ale dość częstego) użytku jest sens się szarpać na sporo droższego klona JBC, mając w perspektywie jeszcze dokupywanie oryginalnych grotów po stówce za sztukę?
@Jarek_P: chłopie, ja mam tylko ksegera, przez chwilę myślałem kupić z jeden oryginalny grot hakko, ale jak zobaczyłem że to kosztuje więcej niż dałem za stacje (~50€) to ja to pier... lutuje tylko hobbystycznie i jak grot mi lutuje na aluminiowym pcb jeszcze przyklejonym do radiatora to ja więcej nie potrzebuje.
@Jarek_P ja z T12 nie pracowałem, więc nie potrafię porównać. Wcześniej miałem budżetowe lutownice. Sam też kupiłem ją do użytku hobbistycznego. Kupa kasy, ale doceniam.
Mały plus, ale jednak, że na filmach które oglądam też mają jbc i jak mi jakiś grot się spodoba to nie muszę szukać podobnego tylko mogę kupić dokładnie ten sam.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jarek_P: ja nic z jbc nie wiem
Mam goot, t12, TS100. Goot najbardziej enlrgonomiczna, ale najsłabiej grzeje. TS100 super grzeje, ale t12 wygodniejsze bo krótsze od miejsca chwytu.
Jedne drugie i trzecie - ogromną różnica między grota i (mam z kilku źródeł) - np jeden TS100 po miesiącu lutuje jak patyk, a drugi identyczny mam juz z 3 lata i po oczyszczeniu z nagaru i topnika jest jak nowy
@jasonfly: mikroskop mam, ale nie robię pod nim takich zabiegów, jak Mister Słoń nam regularnie pokazuje, raczej stanowi on dla mnie broń ostateczną w walce z czymś, co moja okulistka określiła jako "starczowzroczność" :)
Wyżej pisałem, że nie chcę pudełeczek w stylu KSGERa, myślę w tej chwili nad kupnem tego Aifena, od którego zaczęła się cała ta dyskusja i tylko jeszcze zastanawiam się, czy jest sens dokładać ze dwie stówy (i