Wpis z mikrobloga

Może to kogoś zainteresuje, może nie, ale przez kolejne kilka (naście?) dni będę codziennie wrzucał podsumowanie kolejnego dnia z tzw. water fast. Generalnie jak sama nazwa wskazuje - brak jakiegokolwiek pożywienia.
Poza tym przez kilka dni po wyjściu z postu będę też wrzucał info, bo to że stracę glikogen, wodę i inne rzeczy, które przez pierwsze 2-3 spowodują zrzucenie kilku kilogramów to normalne. Ciekawi mnie faktyczna utrata masy ciała, która powinna wynosić ~0.3-0.4kg/d.

Dlaczego?
Z kilku powodów. Po pierwsze potrzebuję zgubić trochę tłuszczu, które przybrałem w drugiej połowie zeszłego roku z wielu przyczyn. Po drugie uwielbiam eksperymentować z organizmem, od kilku lat regularnie stosuję IF, byłem w ketozie i inne takie. Generalnie jestem ciekaw wpływu na organizm nie tylko pod kątem utraty wagi. Będąc w ketozie czułem się niespodziewanie dobrze (no, po pierwszym tygodniu, wiadome) i np. mój sen poprawił się bardzo wyraźnie.

Nie jest to żadne postanowienie noworoczne, planuję to od dłuższego czasu, ale nie chciałem robić tego tuż przed świętami a teraz jest idealny okres, kiedy treningi (kolarstwo) odbywam z raczej niską intensywnością i nie potrzebuję glikogenu praktycznie wcale.
Chciałbym wytrzymać minimum 7 dni, natomiast w kalendarzu zaznaczyłem sobie 14.01 jako datę wyjścia z głodówki, zobaczymy co z tego wyjdzie. Nigdy nie robiłem dłuższego postu niż 2 dni. Z tego co czytałem i oglądałem relacje najciężej powinno być jutro/pojutrze, no ale zobaczymy.

Ostatni posiłek jadłem w niedzielę 02.01 ok. 17:00.

Dziś dzień 1.
Pomiary z rana:
Waga: 74.7kg (-0.0kg)
Obwód w pasie: 85cm (-0.0cm)
Cukier: 80mg/dl
Ketony: 0.1mmol/dl

Sen: W porządku
Samopoczucie: Normalne
Uczucie głodu: Niezbyt duże.

No cóż, na razie dopiero wprowadzenie, kilkanaście godzin bez posiłku to mój codzienny standard, także nie ma co się spodziewać żadnych efektów xD

Co do pomiaru ciał ketonowych to kolejny zrobię za kilka dni, nie ma sensu wywalać kasy na paski, kiedy wynik jest oczywisty. Poprzednio ketony wywaliło mi w momencie, kiedy cukier spadł w okolice 60mg/dl i tak też pewnie będzie tym razem.

#golompgloduje

#dieta #odchudzanie #waterfast #post
  • 3
@Lofzug: Mam glukometr Optium Xido Neo i on ma możliwość pomiaru stężenia ciał ketonowych. Tyle że paski keto są drogie, dlatego nie za bardzo chcę testować każdego dnia :p

@Lewusx: Zasadniczo jest to dopuszczalne. Słodzika do napojów i tak nie używam. Nie jestem z kawą/herbatą mocno związany i chyba nie będę ich pił. Właściwie to kofeina na mnie za bardzo nie działa (a łykałem tabsy po 600mg przed treningami xD)