Wpis z mikrobloga

@qaula7: @s3kawka: wszystko zależy od oczekiwań, jak chcesz dobry funkcje sieciowe i dobry android TV to musi być drogi bo procesory są po prostu dobre i jest dużo pamięci.
Można tez zrobić tak że kupić zwykłego panasa i dołożyć sticka z androidem

Ja kupiłem Sony , mój brat TCL, i ten drugi działa minimalnie wolnej (ale skacząc po aplikacjach to łapie niezła zadyszkę), kolory ma całkiem dobre. obraz z YT
@qaula7: ale Ty szukasz najtańszego, czy najlepszego stosunku cena jakość? No i jaki rozmiar?
Nie żebym Ci odpowiedział, ale sam ostatnio zastanawiam się nad nowym i szukam czegoś właśnie z dobrym stosunkiem cena/jakość, żeby miał hdr, 4 hdmi, wymiar 50"-60" i tak na szybko to Samsungi z Qantum dot wyglądają dobrze, ale nie doktoryzowałem się w temacie i w sumie jestem ciekaw innych opinii. Smart telewizora nie musi być powalający bo
@kry-kry: W różnych cenach królują różne firmy. Jak się zastanawiasz nas 50-60 to od razu mówię szukaj 65 cali- po tygodniu 50-55 cali będzie mały i będziesz mówił, że mógłby by większy. Samsungi są ok ale zależy który model, są też niewypały. Sony to dla mnie top. Sam mam philipsa, ze względu na ambilight. LG to też czołówka, w OLEDach szczególnie. Wszystko zależy od budżetu i konkretnego modelu, w 2021 było
od razu mówię szukaj 65 cali- po tygodniu 50-55 cali będzie mały


@Ant7: nie będzie - od dwóch lat katuję panasonica 50" i po prostu jeśli nie chcę zmieniać mebli, to musi być max 60" :)
Mi zależy na fajnym obrazie z HDR, całą resztę i tak załatwi mi firestick.
Budżet - no właśnie jakość/cena - nie chcę dopłacać 2k za 2% lepszą jakość, której moim kaprawym okiem nie zauważę. Chodzi
@kry-kry: a no to ok. Od około 3k otwiera się średnia półka, można szukać coś na 100hz matrycy. Jak masz chwilę to przejdź się do jakiegoś media ekspertu czy coś i popatrz na obraz mniej więcej na tych obrazach tam puszczonych. Za 3,5k to takie 55 cali masz już porządne. Matryce VA bierz, lepsza czerń od IPS, IPS lepsze kąty widzenia. IMO Sony->LG->Samsung/Philips, gdzieś tam jeszcze Panasonic dobre wypuszcza, TCL dobre