Wpis z mikrobloga

Mirki potrzebuje konsultacji prawnej z kimś kto mi doradzi w sprawie przejścia z UoP na B2B u tego samego pracodawcy(niestety ma jedną spółke).

Mój zakres obowiązków zostanie zmodyfikowany, więc teoretycznie mogę skorzystać:
- małego zus oraz ulgi na start
- formy rozliczenia ryczałt IT 12%(bo taka mnie interesuje).

Chciałbym jednak z kimś to skonsultować aby podpowiedział jak do tego podejść i na co uważać.

Sugerowałem się tym artykulem i licznymi artykułami na stronach:
https://www.biznes.gov.pl/pl/poradnik/pdf/02f642c044b5bd5fb41cce30be35c5f0cdb41597

#b2b #pracbaza #pracait
  • 20
@corey53 test przedsiębiorcy itp. Ogólnie praca na b2b z pracodawcą na UOP gdzie nie zmieniasz diametralnie działu i obowiązków pachnie mandatem i cofnięciem zniżki na ZUS i skala podatkową wymuszona
@kacus: dostałem kontakt do fajne kancelarii, która się zajmuje takimi tematami. Opisze im charakter pracy itp.
Niech oni ocenią czy warto się to pchać.

Jak nie to poprostu na ten rok przejdę na zasady ogólne i duży ZUS (i tak mi się opłaci, a w takim przypadku zakres obowiązków może być taki sam) a od 2023 zmienie na ryczałt IT.
@corey53 problem polega na tym że to jest zwykle kontrola krzyżowa, czyli kadrowa/finanse z Twojej firmy też przepytują i jak się nie zgrywa to jest problem.
Turbo śliski temat. Zawsze możesz jechać na farcie odkładając różnice i ewentualnie będzie na mandat i zaległe składki
@corey53 @kacus a wystawianie faktur na siostrzaną spółkę wchodzi w grę? plus dlaczego kontrola niemal pewna, nie ma jeszcze obowiązkowego systemu centralnego przez którego przechodzą wszystkie faktury a nie musisz być vatowcem czyli jpk też nie ma więc chyba op musiałby mieć pecha
@corey53: @seanconnery: znam 3 firmy z rozbudowanym r&d i do tej pory byly przeciwne b2b, od stycznia wszystlkie zakladaja siostrzane spolki zeby tylko przeniesc zatrudnienie IT. na linkedin posty o tym zbieraja bardzo duze zasiegi, wiec to jest kwestia czasu az sie kontrole krzyzowe zaczna sypac zeby zbierac hajs z mandatow i 'zalegle' skladki
potrzebuje konsultacji prawnej z kimś kto mi doradzi w sprawie przejścia z UoP na B2B u tego samego pracodawcy(niestety ma jedną spółke).


Mój zakres obowiązków zostanie zmodyfikowany, więc teoretycznie mogę skorzystać:

- małego zus oraz ulgi na start

- formy rozliczenia ryczałt IT 12%(bo taka mnie interesuje).

Chciałbym jednak z kimś to skonsultować aby podpowiedział jak do tego podejść i na co uważać.


Sugerowałem się tym artykulem i licznymi artykułami na stronach:
@seanconnery no właśnie wydaje mi się że będą lecieć z kontrolami i wyłapywać słabo przygotowanych do tego i będzie się kończyć tym że nosi znamiona UOP i elo
Ale mam nadzieję że się mylę