Wpis z mikrobloga

@magic_johnson: Nie wiem myslalem ze moze sie pomylilem i z kims inteligentnym pisze ale ty sie sam zaorales pierwsza odpowiedzia a teraz to juz bijesz sam siebie.
#!$%@? gostek z komputerem w kieszeni narzeka ze ma gorzej niz poprzednie pokolenia.
Ale takie wasze pokolenie.
Jedyne co potraficie to walic konia do WGW i winic za swoje niepowodzenia pokolenie ktore swoja mlodosc przezylo w najgorszej komunie zmagalo sie z transformacja ustrojowa i
@BaronVonBehemoth: ale czy ja kogoś obwiniam? Jedynie stwierdziłem, że @Louis_de_Pointe_du_Lac się myli i jest #!$%@? nie przez to, że pokolenie boomersów doprowadziło do wyścigu szczurów i przez to się robi bańka nieruchomościowa. Gdyby rzeczywiście stworzyli wielką konkurencję, budowałoby się na potęgę i podaż zaspokajałaby popyt.
Ja naprawdę do nikogo pretensji nie mam, bo powodzi mi się bardzo dobrze. Wiele wniosków można było wysnuć, patrząc na rodziców. Po prostu stwierdzam fakt miałkości
@magic_johnson: Nie mojego pokolenia.
Nie wiem ile masz lat ale cos ci sie pitoli. To kto cie wychowal w koncu boomery ? X? czy juz moze millenialsi ?
Ja np wyroslem wsrod boomerow super zaradnych nauczycieli ktorzy pracowali dodatkowo probujac jak sie tylko da poprawic swoj byt.

Boomersi doprowadzili do wyscigu szczurow ?
Tez ci sie chyba pokolenia myla jak wielki kapital i korporacje wchodzily do pl to boomersi mieli pod
@BaronVonBehemoth: ziomuś, jak wielki kapitał wchodził do Polski, to najmłodsi boomerzy mieli 20-kilka lat ;) i ile razy mam powtarzać, że nie uważam, żeby to pokolenie doprowadziło do wyścigu szczurów? A podobno to milenialsi nie rozumieją, co czytają.
Jak boomerzy odbudowywali Polskę, skoro jeszcze większości na świecie nie było? To raczej ich rodzicom/wujkom zawdzięczamy chruszczówki i inne wielkie płyty. Za to lata dziewięćdziesiąte spitolili koncertowo. Dajmy na to sprzedaz detaliczną -
tym momencie nasi rodzice sobie pomyśleli, że Carrefoury I inne Tesca są fajne. I co? W wielu miastach oddawali im tereny za złotówkę, do tego zwolnienie od podatku na parę lat. Goście tymczasem bez żenady robili dumping cenowy, sprzedawali towary poniżej ceny hurtowej


@magic_johnson: a nie uważasz że może być coś innego na rzeczy niż tak prostolinijne "na chłopski rozum" podsumowanie całego procesu i przemian?
@magic_johnson: boomersi to urodzeni 1946 - 1964 komuna upadla w 1989 to moze i mieli po 25 i 25 przezyli w komunie a ty bys chcial zeby od razu kapitalistami byli z dziada pradziada ?
Jak budowano wielka plyte to jakies lepsze rozwiazania wielorodzinne byly ? Na zachodzie wszyskie tego typu budynki ktore widzialem popadly w ruine nawno temu.
Winisz ludzi z glebokiej komuny ze chcieli tanio spozywke kupowac ? Nawet
Ani się wtedy nie budowało wystarczająco, bo cały czas 10-pokoleniowe rodziny żyły na kupię w bloku


@magic_johnson: co Ty #!$%@? typie xD zobacz na demografię. Ile osób się rodzi, ile umiera. Ile wchodzi w dorosłość. Ile się buduje,ile już jest zbudowanych (tak tylko millenials nie będzie mieszkał przecież w "starym" 20 letnim bloku).
Mieszkań jest od #!$%@? i ciut, ciut tylko po prostu jest krach, ludzie z pieniędzmi uciekają w nieruchomości
Wyjaśni mi ktoś na spokojnie dlaczego temat nieruchomości wywołuje na Wykopie większe emocje niż wojny pro i antyszczepionkowców oraz prawaków z lewakami?


@michatok: Ponieważ obecne pokolenie 20 latków zostało wychowane pod kloszem.
Ich rodzice probowali im zrekompensować własną biedę i niedostatki swojej młodości, często ścigając się między sobą żeby pokazać, że ich dziecko ma lepiej wiec zasypywali ich pieniędzmi- "ja miałem ciężko to niech choć tobie będzie dobrze, a smosiadowi niech
@morgiel: zesral?
panie ja sobie siedze w domku kupionym bez pozyczki pracuje jak chce albo nie chce zona psy i koty mieszkanie wynajmuje Gen Z.
Sram to na was 20 latkowie plus jak sobie w swiece najlepszym jakim sie do tej pory zdazyl nie dajecie rady z podstawowymi sprawami zwiazki finanse kariera...
Po prostu ja #!$%@? setki mozliwosci z ktorych ja stary ramol korzystam a Gen Z placze...
@siemando: przeszpienie terminów z USA nie ma ono do końca sesnu, ale tak ludziom prościej. Boomer - Baby Boom pokolenia wyżu demograficznego u nas całkiem inne niż w USA. Wszyscy to po prostu bezmyślnie powielają. Więc u nas można by określić boomersami pokolenie 40 latków.