Wpis z mikrobloga

@sin89: pytanie czy powinniśmy na każdym rogu stawiać plutony prewencji z okazji marszu, czy też żyjemy w cywilizowanym świecie. Śmieszy mnie np. opinia gen. Polko, który mówił o neutralizacji zawczasu jednostek niebezpiecznych. Tyle tylko, że wtedy było by wielkie larum, że państwo policyjne.
  • Odpowiedz
@koziolek666: nie rozumiem dlaczego policja miała by chronić pustostan? dlatego, że bezprawnie zajmują go jakieś brudasy?

marsz nie szedł przez plac zbawiciela, poza tym odbudowanie tęczy na trzy dni przed marszem było pozbawione logiki...

drzewek faktycznie szkoda, ale nie ma pewności, że zrobili to uczestnicy marszu ...
  • Odpowiedz
Dziennikarze, eksperci itp. mówią, że zamieszki na #marszniepodleglosci to wina nieudolności policji. Tylko dlaczego nikt już #!$%@? nie pamięta, że sami organizatorzy marszu prosili policję by ta się nie pojawiała?


@koziolek666: prosili chyba, żeby się nie pojawiała przed czy za kolumną marszu a nie naprzeciw rosyjskiej ambasady, right?

z mojego punktu widzenia, to proste:

znali plan pochodu, wiedzieli że pochód przejdzie obok ambasady rosyjskiej - trzeba było postawić tam barierki oraz
  • Odpowiedz
@sin89: bo pustostan też ma właściciela, który płaci podatki(chociażby gruntowy) i ma prawo domagać się ochrony jego własności - to że ktoś tam mieszka i nie przeszkadza to właścicielowi nie ma nic do rzeczy. Odbudowa tęczy nie była pozbawiona logiki ponieważ tak samo można uzasadniać brak naprawy dróg - w końcu tiry i tak rozjadą.

@spluczka: przecież organizatorzy zapewniali, że będzie spokój ;)
  • Odpowiedz
@sin89: brak meldunku jest co najwyżej wykroczeniem. Jak wspomniałem "zawartość" kamienicy to prywatna sprawa właściciela, ale to państwo jest zobowiązane do ochrony tejże.

@spluczka: co najmniej na trasie przemarszu a i tu go nie było.
  • Odpowiedz
@koziolek666: ambasada znajdowała się prawie 100 metrów od miejsca przemarszu kolumny, straż z tego co się orientuję, jeśli chodzi o ustawę która to reguluje - jest zobowiązana do ochrony osób biorących udział w przemarszu a znajdujących się wewnątrz kolumny pochodu, wyłapywaniu agresywnych osób, które znajdują się w kolumnie i ich przekazywaniu policji, a nie - ochroną parkingów, samochodów, ambasady czy - drzewek

apel do policji, o którym wspominasz - tyczył się
  • Odpowiedz
@koziolek666: i? co w związku z tym? już Ci napisałem powyżej - funkcją straży marszu jest ochrona MARSZU, tj osób idących w kolumnie zgodnie z trasą przemarszu, a nie - obiektów na trasie przemarszu
  • Odpowiedz