Wpis z mikrobloga

  • 0
Mirki rodzice, może ktoś z was używał lub używa mleka początkowego Capricare 1? Gdy po kilku tygodniach po urodzeniu dziecka okazało się, że różowa nie da rady karmić cycem, długo zastanawialiśmy się jakie mleko będziemy podawać, wybór padł na mleko z fajnym składem na bazie mleka koziego, właśnie to Capricare. Teraz nagle firma wycofała mleko, zostawiła tylko mleka następne. Mało popularna firma, ale może ktoś coś wie czemu nagle z dnia na dzień przestali produkować to mleko. Trochę się martwię, bo już sobie wkręcam najgorsze scenariusze...
#pytanie #dziecko #zdrowie
  • 8
  • Odpowiedz
@ajag: Bebilon pepti dha bodajże, na receptę, bo młoda miała skazę białkową... wychodziło po jakieś 15 pln / dużą puszkę. Przyczyna ta sama... stara z cyca niewiele wydoiła...
W razie czego, laktatory, albo "herbatki" wspomagające laktacje
(btw. musiałem chwilę się na tym znać)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@biznesmenjanusz nie no kierowaliśmy się tym żeby przede wszystkim dziecko je dobrze tolerowało, przecież gdyby dziecko nie chciało pić tego mleka albo miało jakieś wysypki, kolki i inne takie to zmieniłbym wybór. Brak oleju palmowego czy innych dziwnych składników, zawartych w większości tego typu produktów na pewno też zachęcił. Lekarz pediatra wie o stosowaniu tego mleka.

@darek-jg drogie rzeczywiście było, koszt puszki 400 g taki jak koszt puszki 800 g standardowych mlek
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Heavenhell będzie trzeba zmienić mleko, tego zostało mi tylko 3 puszki po 400 g, to co zostało w niektórych aptekach już w cenie około 80 zł za puszkę. Szkoda tylko że firma wycofuje produkt tak bez żadnej zapowiedzi.
  • Odpowiedz
@ajag: a znalazłeś skład podobny obecnie stosowanemu?
Rozumiem, że to pierwszy bąbelek w waszym związku? Spoko, przeskakiwałem od bebiko po zwykły bebilon, później enfamil... nie ma to znaczenia, jeśli dziecko przyjmuje je bez większych objawów... to tylko 3 miesiące, później dieta jest urozmaicona w deserki owocowe głównie, później zupki, przecierki, i tak właściwie dziecko zaczyna powoli pić mleko nieproszkowane... kaszki, dupaszki...
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Heavenhell raczej wszystkie te mleka mają w miarę zbliżony skład, tutaj przemawiał brak oleju palmowego, maltodekstryny i jeszcze czegoś, wiadomo że tak czy tak dziecko będzie w ciągu swojego życia jeść wiele rzeczy z tymi składnikami, ale tak przynajmniej na start chcilelismy tego oszczędzić. Bombel pierwszy
  • Odpowiedz
@ajag: to się nie przejmuj, mam dwulatkę od samego początku dojącą mleko modyfikowane, wszystkie wyniki, bilanse, waga, wzrost idealne... Moja też się spuszczała nad wszystkim, zaczynając od przygotowań do porodu, książeczek, jakichś pierdółek do szpitala... miał być poród naturalny, skończyło się cesarką i plany legły w gruzach ^^. Wybierzcie po prostu dla Was najbardziej komfortową opcję, za jakiś czas i tak będziecie dziecku kupować Kubuś Play czy Kinder jajka. Ochłoń jako
  • Odpowiedz