Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Da się w ogóle posadzić Monte Carlo gdy zbiornik jest już pełny? Próbuje różnymi sposobami, kawałkami, wciskałem nawet pod korzeń i zawsze dziad wypłynie. Wiem że wypływa bo nie zdąży się ukorzenić, ale nie mogę go przytwierdzić do podłoża ( ͡° ʖ̯ ͡°) Podłoże Yokuchi Jiban Soil a jeśli chodzi o ruch wody który mógłby go "pchać" i wyciągać do góry to raczej nie bo chodzi tylko mały filtr kaskadowy który jest po drugiej stronie akwarium. #akwarystyka
  • 7
@XNiemcu faktycznie mocno trzeba wbić, ale do rozrostu nie nawozów, przez krótki moment było CO2. I bardzo dobrze rośnie, tylko zaniedbałem przycinanie, zrobiła się warstwa około 3cm od podłoża i w końcu jak się zdecydowałem na przycięcie to słabo wygląda bo od dołu były bardzo 'blade' liście. To Monte Carlo stało się kryjówka dla malutkich przekletych krewetek.
@Taurus85: Monte carlo sobie bez problemu radzi bez CO2, byle oświetlenie i pozostałe nawożenie było odpowiednie.

@XNiemcu: Czy przypadkiem nie masz ryb/ślimaków kopiących w podłożu? Zasadzone tak jak na zdjęciu powinno już się trzymać.
@psylo Dwie Helenki i dwa helmety. Jeśli chodzi o ryby to tylko parkę gupików żeby wcinały nicienie ¯_(ツ)_/¯

Pamiętam że Ty poleciłeś mi Monte Carlo jako "trawnik" mało wymagający :)
@XNiemcu: Możliwe :) u mnie MC zawsze rosło jak głupie, nawet w 4l szkiełku bez żadnej fitracji i nawożenia (na aktywnej tropice)

Co do wypływania jeszcze - być może to podłoże jest niestandardowo lekkie. Ja bym powpychał głębiej jeśli nadal wypływają. Ewentualnie na kępkach położył niewielkie skałki dopóki się nie ukorzenią (podawanie potasu przyspieszy sprawę).
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@psylo: Odkąd napisałem post regularnie codziennie zatapiam po dwie lub trzy "części" Monte Carlo bo dziwnym sposobem wypływają. Coraz bardziej rozjaśnia mi się sytuacja i wygląda mi na to że to ten Helmet kaskader odwala maniane i po swoich nieudanych stuntach roślinki wychodzą na powierzchnię. Skubaniec tak wariuje że korzeń dźwiga do góry ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz
źródło: comment_1641391787VnuXx9m27cqzb4gipuLbXI.jpg