Wpis z mikrobloga

@trtrtrtr:

Bo po prostu się nie opłaca kombinować, bierz 4 akordy, same proste melodie byle tylko była dobra okazała produkcja, ludzie i tak to kupią.


Większość punkowych i grunge'owych piosenek jest tak
  • Odpowiedz
@ShadyTalezz: Już nawet mi się nie chce odpowiadać bo powtarzasz to samo, bez zrozumienia. Jasne, że możesz sobie znaleźć jakiegoś typa, który będzie grał najbardziej rewolucyjny awangardowy jazz gdzieś w odmętach spotify. Nie wiem czemu w ogóle sobie wymyśliłeś, że nie słucham nowej muzyki xD Ja od początku mówiłem o muzyce popularnej, szeroko występującej w popkulturze, taką która znają normicy itd. I nie chcę mi się odwalać roboty i udowadniać
  • Odpowiedz
@trtrtrtr:

Już nawet mi się nie chce odpowiadać bo powtarzasz to samo, bez zrozumienia.

to ty powtarzasz to samo, bez zrozumienia, napisałeś że da się udowodnić ale ja mam to sobie zrobić bo tobie się nie chce, ale wiesz że na pewno jakby to zrobić to na pewno by wyszło na twoje i koniec, z takim chochołem rzeczywiście nie mam co dyskutować.

Ja od początku mówiłem o muzyce popularnej, szeroko
  • Odpowiedz
@IDontNeedRules: No tak, tylko jak sobie rozpiszesz linie wokalne Cobaina, to okazją się wcale niebanalne, nie są to typowe toniki, tercje itd. I nie chodzi mi wcale o to, że każda pojedyncza piosenka musi być skomplikowana, to jest druga skrajność, po prostu jak słuchasz to po pewnym czasie taki ubogi muzyczny język daje się we znaki - wszystko brzmi podobnie, brakuje przekazywania jakiejś historii przez samą melodię. Z resztą skomplikowanie
  • Odpowiedz
i każdy kumaty człowiek, który gra na instrumentach i słucha dużo muzyki to stwierdzi. Dałem przykład kanału na YT gdzie możesz sobie obczaić


@trtrtrtr: ale ja znam tego chłop, fajnie, że sobie dałeś przykład jednego chłopa, który zgadza się z twoją tezą(chociaż, nie czekaj, c---a prawda, bo jego argumentacja jest zupełnie inna od twojej i wcale nie uważa, że współczesna muzyka popularna zeszła na psy. Ale to jest hit, że sobie założyłeś, że jak ktoś gra na instrumencie i słucha dużo muzyki to musi mieć takie zdanie jak ty, masa yt muzycznych, którzy i grają na instrumentach i słuchają dużo muzyki i nie opowiadają takich kocopołów i tutaj twój cherry picking legł w gruzach.
Przykłady, proszę bardzo:
Adam Nelly - muzyk jazzowy i yt muzyczny, nagrywający masę materiałów o teorii muzyki:
https://www.youtube.com/c/AdamNeely/videos tu
ShadyTalezz - > i każdy kumaty człowiek, który gra na instrumentach i słucha dużo muz...
  • Odpowiedz
@trtrtrtr:

po prostu jak słuchasz to po pewnym czasie taki ubogi muzyczny język daje się we znaki - wszystko brzmi podobnie, brakuje przekazywania jakiejś historii przez samą melodię.

Ubogi muzyczny język ma to do siebie, że łatwo go zanucić i jest chwytliwy. Z ciekawości spytam: czy jesteś muzykiem? Jeśli tak, to czy próbowałeś patrzeć na muzykę przez pryzmat szarego Kowalskiego, odkładając tę całą teorię muzyczną na bok i nie rozkładając
  • Odpowiedz
@IDontNeedRules: Muzykiem zawodowo nie jestem, w sumie w ogóle nie jestem, po prostu takie mam małe hobby ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak jak już wspomniałem, cały geniusz polega na tym, żeby zrobić coś co jednocześnie jest proste, ale w pewien sposób nieoczywiste, oryginalne albo okazujące się być proste tylko z pozoru. Ja bardzo lubię piosenki, które mają prostą melodię, a jednocześnie jak się w nie zgłębić
  • Odpowiedz
@trtrtrtr: dowiem się w końcu jak to, jest że jednak nie każda osoba grająca na jakimś instrumencie i ogarniająca teorie muzyki uważa, że kiedyś to była muzyka popularna a teraz to nie ma? Czy jednak duma nie pozwala na przyznanie się do błędu i kierowania się swoimi uprzedzeniami w dyskusji i będziesz powtarzał te same frazesy bez względu na fakty? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trtrtrtr: jak część to na pewno obejrzyj ten, który dałem w miniaturkę bo gość literalnie mówi o tym co piszesz, przy okazji pokazując cherrypicking i błędy logiczne Ricka ( ͡° ͜ʖ ͡°) przy okazji obnażając niedoskonałości akademickiego zrozumienia muzyki(zresztą robi to też w innych materiałach na kanale).
  • Odpowiedz